مشاوره ژنتیک قبل و حین بارداری در خانواده دارای فرزند معلول

۱-۱۱۷

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: یکی از مهمترین دلایل بروز بیماریهای ژنتیکی و معلولیت ها عدم آگاهی مردم درباره نحوه پیشگیری از بیماری ها و ناتوانی هاست .

گل نساء آقا محمدی افزود: علل نیمی از نابینایی ، ناشنوایی و عقب ماندگی ذهنی شدید اختلالات ژنتیکی می باشد. گل نساء آقا محمدی گفت: علل نیمی از نابینایی ، ناشنوایی و عقب ماندگی ذهنی شدید اختلالات ژنتیکی می باشد.

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان زنجان افزود: مشاوره ژنتیک با بررسی احتمال ایجاد بیماری ژنتیکی در خانواده ها و ارائه اطلاعات لازم از طرف فرد مشاور به خانواده گامی بسیار مؤثر در جهت ارتقاء سطح آگاهی عموم مردم برای نیل به هدف متعالی یعنی ارتقای سلامت فردو جامعه است .

وی مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج را اولین گام  عنوان کرد و افزود: مشاوره ژنتیک قبل از بارداری ،حین بارداری و مشاوره |ژنتیک در فرزند دوم در خانواده های دارای فرزند معلول مراحلی است که در کاهش معلولیت ها در جامعه به عموم کمک می رساند.

این مقام مسئول اساسی ترین هدف مشاوره ژنتیک را تشخیص دقیق بیماری عنوان کرد و ادامه داد: تشخیص درست یک بیماری ارثی،تخمین خطر ابتلا برای سایر افراد خانواده را مقدور   می سازد و می توان بر اساس آن روش های درمانی و پیشگیری مناسبی را در پیش گرفت.

پذیرش و چاپ مقاله استاد دانشگاه پیام نور استان زنجان در مجله ISI
مقاله دکتر وحید خدابنده لو از اساتید دانشگاه پیام نور استان زنجان در مجله ISI پذیرش و چاپ شد.
مقاله استاد خدابنده لو از اساتید مرکز قیدار  فارغ التحصیل رشته دکترای حرفه ای دامپزشکی رشته علوم دامی با عنوان« Evaluation the effects of ceftriaxone injection on some biochemical factors in large chickens» در مجله زیست شناسی تجربی با عنوان « European Journal of Experimental Biology » با نام دانشگاه پیام نور پذیرش و چاپ شد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 122 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟