۴۰ درصد زوجین نابارور در اینجا باردار می‌شوند

۷-۲۰۶

اصفهان- خبرگزاری مهر: رئیس مرکز تحقیقات علوم سلولی اصفهان گفت: با وجودی که تحقیقات بسیاری در حوزه درمان باروری با سلولهای بنیادی انجام گرفته اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب ۳۰ سال زمان نیاز است.
محمد حسین نصر اصفهانی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در حال حاضر در مراکز تحقیقاتی سلول‌های بنیادی ایران پژوهش‌های متعددی در عرصه درمان باروری با سلول‌های بنیادی انجام می‌گیرد و در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه درمان ناباروری در اصفهان را از طریق روش‌های تحقیقاتی  دیگری دنبال کردیم، افزود: توانستیم در این راستا به نتایج خوبی دست یابیم و شانس باروری را طی ۱۰ سال گذشته از ۲۰ درصد به ۳۰ تا ۴۰ درصد برساندیم.

رئیس مرکز تحقیقات علوم سلولی اصفهان با بیان اینکه فعال سازی تخمک در مردان نابارور و روش میکرواینجکشن در این افراد را در اولویت پژوهش‌های خود قرار دادیم ، بیان داشت: در روش میکرواینجکشن برای مردان نابارور با تزریق میلیون‌ها اسپرم به تخمک و با فریز کردن تخمک‌های بارور شده رشد باروری را افزایش دادیم.

افزایش ناباروری در اصفهان به دلیل آلودگی هوا

وی ابراز داشت: مشکل ناباروری همیشه در ایران وجود داشته است اما آنچه سبب افزایش نرخ ناباروری در اصفهان و ایران شده علاوه بر افزایش سن،  افزایش آلودگی هوا و آلودگی های محیطی است.

نصر اصفهانی گفت: مسئله باروری موضوعی نیست که بتوان طی یک تا دو سال به نتیجه رسید بلکه برای رفع ناباروری در زوج‌ها که دلایل مختلفی دارد و مسئله‌ای پیچیده‌ای است طی تحقیقات بسیاری لازم است.

وی ادامه داد: ناباروری زمانی شکل می‌گیرد که زوج علیرغم تلاش مکرر برای بارداری به مدت حداقل یکسال یا شش ماه هنوز موفق به بارداری نشده‌ باشد.

رئیس مرکز تحقیقات علوم سلولی اصفهان با اشاره به اینکه بسیاری از زوج‌ها با مشکلات ناباروری روبه‌رو هستند، اظهار داشت: حدود یک سوم موارد  ناباروری مربوط به زن  و  در یک سوم دیگر مربوط به مرد است و در بقیه موارد، مشکل از هر دو است یا حتی ممکن است دلیلی یافت نشود.

وی بیان داشت: هم‌اکنون درمان‌های مؤثر و ایمنی برای غلبه بر ناباروری وجود دارد که استفاده از دارو یا جراحی را می‌توان از درمان‌های معمول نام برد.

نصر اصفهانی گفت: در زمان حاضر دو سوم از زوج‌ها پس از درمان‌های ناباروری بچه‌دار می‌شوند.

وی آسیب یا انسداد لوله فالوپ، اندومتریوز، اختلالات تخمک‌گذاری، افزایش پرولاکتین و سندرم تخمدان پلی‌کیستیک را  از عوامل شیوع ناباروری در زنان دانست و یادآور شد:  یائسگی زودرس، فیبروئید رحم و پیوستگی غیر طبیعی سطوح در لگن  نیز از دیگر عوامل ناباروری است.

رئیس مرکز تحقیقات علوم سلولی اصفهان تولید و یا عملکرد غیر طبیعی اسپرم ، مشکلات انتقال اسپرم و تماس مکرر با عوامل محیطی خاص را از شایع‌ترین عوامل ناباروری در مردان اعلام کرد و گفت: در صورت تغذیه نامناسب، چاقی، استفاده از الکل، تنباکو و مواد مخدر از دیگر عوامل تاثیر گذار ناباروری در مردان است.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۱۲/۱۰ 121 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟