تولد فرزند در پاییز شانس آلرژی را بیشتر می‌کند

۲-۲۴۸

محققان نشانگرهای خاصی بر روی DNA کشف کرده اند که فصل تولد را با ریسک ابتلا به آلرژی در سنین بالا مرتبط می کند. به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه ساوتامپتون، فصل تولد هر کودکی می تواند تعیین کننده احتمال ابتلا به آلرژی هر فردی در بزرگسالی باشد.

در این مطالعه، نمونه های DNA حاصل از گروهی از افراد جزیره ای در انگلستان مورد بررسی و اسکن قرار گرفت. آنها در این اسکن دریافتند که نشانگرهای خاصی، بخصوص در حالت متیل سازی DNA، با فصل تولد مرتبط بوده و همچنان تا ۱۸ سال بعد هم وجود دارند.

این تیم تحقیق همچنین توانست این نشانگرهای فصل تولد را با بیماری های آلرژی زا مرتبط کند؛ به عنوان مثال افراد متولد پاییز در مقایسه با افراد متولد بهار بیشتر در معرض ابتلا به اگزما قرار دارند.

جان هالووی، یکی از اعضای تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این نشانگرها به DNA وصل شده و می توانند تا سال ها بر تجلی ژن تاثیر گذارند و حتی ممکن است تا نسل بعد هم ادامه یابند. مطالعه ما ارتباط این نشانگرهای خاص را با فصل تولد و ریسک ابتلا به آلرژی نشان می دهد. باوجود این یافته ها، ما هیچ توصیه ای مبنی بر تغییر زمان بارداری نداریم.»

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 117 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟