ظروف تفلون برای کودکان خطر دارد

۱۰-۲۱۶

طبق مطالعه اخیر پژوهشگران، مواد شیمیایی موجود در روکش تفلون ظروف نچسب با طیف وسیعی از بیماری ها مرتبط است. به گزارش خبرنگار مهر، طبق تحقیق جدید دانشگاه براون آمریکا، یکی از مواد شیمیایی اصلی مورد استفاده در تفلون، پرفلورواوکتانوئیک اسید (PFOA) است که با افزایش چربی بدن و اضافه وزن سریع تر در کودکانی که مادرشان در طول دوران بارداری بیشتر در معرض این ماده بوده اند، مرتبط است.

در مطالعات قبلی، ارتباط بین قرارگیری در معرض PFOA با سرطان های کلیه و مثانه به اثبات رسیده بود.

در این مطالعه جدید، کودکان بین ۲ تا ۸ سال به مدت ۶ سال مورد بررسی قرار گرفتند. کودکان مادرانی که بیشتر در معرض این ماده قرار گرفته بودند، ۱.۱ کیلوگرم نسبت به همسالان خود در سن ۸ سالگی اضافه وزن داشتند.

محققان یکی از علل چاقی را ماده ایی موسوم به «اُبسوژن» می دانند. این ماده شیمیایی صنعتی موجب اختلال در روند عادی عملکرد متابولیسمی بدن شده و افراد را بیشتر مستعد چاقی و اضافه وزن می کند. PFOA هم نوعی اُبسوژن محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 137 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟