برخورداری از زایمان خوشایند حق مسلم هر مادری است

۱-۲۲۴

مسئول واحد مامایی وزارت بهداشت از تهیه شرح وظایف مامایی در این وزارتخانه خبر داد و گفت: این موضوع هم اکنون در حال کار کارشناسی است. به گزارش خبرگزاری مهر، بابایی روز سه شنبه در مراسم روز جهانی ماما که در مرکز قلب تهران برگزار شد گفت: واحد مامایی وزارت بهداشت متولی سیاستگذاری، برنامه ریزی و هماهنگی در سطوح کلان خواهد بود.
وی از تربیت نیروی انسانی در سطوح مختلف مراقبت به عنوان دیگر وظایف واحد مامایی نام برد و افزود: شفاف سازی جایگاه مامایی در سطوح مختلف، تدوین یا بازنگری بسته خدمتی از اهداف ترسیم شده برای این واحد است.
بابایی با اشاره به اهمیت سیستم آموزشی متناسب با نیاز نظام سلامت کشور در ادامه بر ضرورت بازنگری کریوکلوم آموزشی تاکید کرد و افزود: با توجه به توافقات به عمل آمده شرح وظایف مامایی نیز تهیه و هم اکنون برای بررسی بیشتر در حال کار کارشناسی است.
مسئول واحد مامایی وزارت بهداشت تعیین استاندارد نیروی مامایی کشور و توانمندسازی ماماهای شاغل را از وظایف این واحد عنوان کرد و یادآور شد: تا کنون ۱۳ مربی ماهر برای ترویج زایمان فیزیوژیک، تربیت شده ‌اند که این آموزشها به شیوه آبشاری منتقل خواهد شد.
بابایی برخورداری از زایمان خوشایند را حق مسلم هر مادری دانست و افزود: ماما در مقوله بهداشت باروری در خصوص آموزش دوران بلوغ،‌ آموزش حین و پس از ازدواج، حین و بعد از بارداری نقش موثری را ایفا می ‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 244 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟