چگونگی درک گریه کودک توسط مادران در تحقیق آمریکایی‌ها

۶-۲۴۸

پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات خود منطقه ای از مغز مادران را کشف کردند که می تواند نوع گریه نوزادان را تشخیص دهند و علت آن را درک کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، مادران می توانند نوع گریه نوزادان خود را تشخیص دهند و علت آن را درک کنند اما تاکنون علل علمی آن کشف نشده بود.
اکنون نورولوژیستهای دانشگاه “اموری” در آتلانتا که نتایج تحقیقات خود را در مجله “نورون” منتشر کرده اند کشف کردند که در کورتکس شنوایی مادران نورونها به روشی متفاوت از کورتکس شنوایی مغز دختران مجرد عمل می کنند.
به گفته این محققان، احتمالا این تغییرات در دوره بارداری در این منطقه مغزی رخ می دهد.
این دانشمندان با مقایسه کورتکس شنوایی موشهای مادر و موشهای دختر این واکنشها را کشف کردند. در مغز مادران، صدای بچه موشها نورونهای منطقه “باند جانبی” را غیر فعال می کند.
این منطقه، بسامدهای پایین تر صدای بچه موشها را درک می کند. غیرفعال شدن این منطقه منطبق با حداکثر فعالیت نورونهایی است که اصوات مافوق صوت را می شنوند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۱۲/۰۲ 109 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟