تکفیر قرص های سقط جنین توسط واتیکان

۳-۱۳۰

دولت ایتالیا به رغم تهدیدهای کلیسای کاتولیک روم مبنی بر تکفیر پزشکانی که قرصهای سقط جنین را تجویز می‌کنند، استفاده از این قرصها را قانونی کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، سازمان تنظیم مقررات دارویی ایتالیا تصمیم خود را درحالی اعلام کرد که بسیاری از سیاستمداران کاتولیک چون سیلویو برلوسکونی نخست وزیر این کشور با آن مخالفت کرد.
سقط جنین ظرف ۹۰ روز اول بارداری در ایتالیا قانونی است و اگر تا هفته بیست و چهارم جان مادر در خطر باشد یا جنین نارس و ناقص باشد نیز می توان سقط جنین را انجام داد.
واتیکان که مدتهاست برای متوقف کردن استفاده از این قرصهای سقط جنین تلاش می کند نخستین نهادی بود که این تصمیم را مورد انتقاد قرار داد.
اسقف اعظم رینو فیسیچلا رئیس آکادمی پاپی زندگی تصریح کرد: متوقف کردن رویان در حقیقت متوقف کردن زندگی بشری است که دارای کرامت و ارزش بوده و این ارزش باید تا پایان زندگی حفظ شود.
الیو اسگریسیا از دیگر مقامات ارشد آکادمی پاپی زندگی اظهار داشت : زنی که از این قرصها استفاده می کند و یا پزشکانی که آن را تجویز می کنند به طور خودکار براساس قوانین کلیسا تکفیر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 118 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟