تولد نوزاد هوش مادر را افزایش می‌دهد

۹-۲۴۸

محققان ثابت کردند تولد نوزاد در افزایش فعالیتهای مغزی مادران تاثیر بسزایی دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته است، کودکان با تولد خود نه تنها شادی و خوشبختی را به خانواده ها ارزانی می کنند بلکه سطح هوش مادران خود را نیز بالا می برند.
مطالعات قبلی نشان می دهد که زنان در دوران بارداری خود از کاهش میزان حافظه رنج می برند زیرا در این دوران بدن آنها در حال ساختن مغز کودک است.
بر اساس گزارش محققان دانشگاه ریچموند، کودکان نوزاد با تولد خود باعث افزایش قابلیتهای ذهنی مادر خواهند شد.
به گفته محققان مادران برای تطبیق با وظایف مادری فعالیتهای مغزی خود را افزایش داده و همزمان با تولد نوزاد، هوش آنها به میزان چشمگیری افزایش می یابد.
این نتایج از انجام آزمایشهایی که در آزمایشگاه بر روی جوندگان صورت گرفت به دست آمده است و نشان می دهد که مادر پس از تولد نوزاد از سرعت و شجاعت بیشتری برخوردار می شود.
بر اساس گزارش زی نیوز، این افزایش قابلیتهای ذهنی و فعالیتهای مغزی در آینده از بروز آلزایمر نیز جلوگیری کرده و این تغییرات مغزی تا آخر عمر مادران پایدار خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 137 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟