زنان سیگاری در معرض سقط جنین و زایمان زودرس

۵-۱۸۴

تحقیقات نشان می دهد کشیدن سیگار به طور متوسط در حدود ۵/۱۴ سال از عمر زنان سیگار می کاهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از “واشنگتن پست” محققان دریافته اند که با توجه به بیماریهای کشنده ناشی از کشیدن سیگار مانند سرطان ریه و پستان زنان سیگاری به طور متوسط در حدود ۵/۱۴ سال کمتر از زنانی که هرگز سیگار نکشیده اند عمر می کنند.
سیگار از جمله موادی است که بر تمام دستگاههای بدن تاثیر منفی دارد و موجب تخریب تدریجی بدن می شود. با این همه تاثیرات منفی و خطرناک سیگار بر زنان به مراتب بیشتر از مردان است.
در دهه های اخیر کشیدن سیگار در بین زنان نیز رایج شده و بررسیها نشان می دهد از دهه ۱۹۵۰ به بعد با افزایش مصرف سیگار و دخانیات میزان ابتلا به سرطان ریه که از کشنده ترین سرطانهاست نزدیک به ۶۰۰ برابر شده که این آمار تکان دهنده ای است.
همچنین مشخص شده زنان سیگاری ۲ برابر دیگران در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی هستند و ۱۰ برابر بیشتر در معرض مرگ زود هنگام می باشند.
 احتمال ابتلا به بیماریهایی نظیر برونشیت ( آب مروارید)، آسم، آرتروماتوئید، پوکی استخوان و شکستگی لگن  نیزدر این گروه به مراتب بیشتر و شدیدتر از سایرین است.
در صورت بارداری زنان سیگاری بیش از زنان غیر سیگاری در معرض سقط جنین و زایمانهای زودهنگام هستند و خود و فرزندانشان را دچار آسیب بیشتری می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 126 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟