مجوز سقط جنین فقط تا قبل از پایان چهار ماهگی جنین صادر می‌شود

۲-۱۳۰

زاهدان-خبرگزاری مهر: مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته ۱۶۶ مجوز سقط جنین درمانی در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، رضا عبدی در این رابطه اظهار داشت: در سال گذشته ۲۰۳ نفر برای دریافت مجوز سقط جنین به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که مجوز سقط جنین برای ۱۶۶ نفر صادر شد.

وی با تأکید بر عدم آگاهی عمومی در خصوص مصادیق سقط درمانی اظهار کرد: هرگاه ادامه بارداری برای مادر خطر جانی داشته باشد و همچنین نوزاد دارای بیماری هایی باشد که پس از تولد موجب عسر و حرج برای والدین شود مجوز سقط جنین صادر می‌شود.

عبدی گفت: همچنین لازم است بیماری های مورد ادعای والدین درخصوص مادر و یا جنین توسط پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید آن توسط سه پزشک متخصص مربوطه مجوز سقط صادر خواهد شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تاکید کرد: مجوز سقط جنین فقط تا قبل از پایان چهار ماهگی جنین صادر می‌شود و پس از آن امکان صدور مجوز وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۱۱/۲۹ 134 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟