افزایش زایمان طبیعی در شهرستان رودان

۴-۲۲۵

رودان – خبرگزاری مهر: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان گفت:‌ تعداد زایمان طبیعی در رودان نسبت به مدت مشابه در ماه گذشته شش درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی خجندی اظهارکرد: در راستای ترویج زایمان طبیعی و ایمن،مادران بارداری که زایمان طبیعی را در بیمارستانهای دانشگاهی داشته باشند هزینه ای پرداخت نخواهند کرد و بستری و زایمان به صورت رایگان خواهد بود.

خجندی با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت در کشور از ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری ، گفت: از شروع این طرح تا روز ۳۱ اردیبهشت ماه، ۵۳ زایمان طبیعی در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) شهرستان رودان انجام شد.

خجندی افزود: این تعداد زایمان نسبت به مدت مشابه خود در ماه گذشته شش درصد افزایش داشته است.

وی، تصریح کرد: به منظور ترویج فرهنگ زایمان طبیعی ، در برنامه تحول نظام سلامت این نوع زایمان رایگان شده و در حال حاضر تمامی مادرانی که در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) این شهرستان از این طریق زایمان کردند ترخیص شدند.

این مسئول با بیان اینکه در برنامه تحول نظام سلامت در صورتی که به دلایل پزشکی سزارین انجام شود ۱۰ درصد هزینه جراحی از بیمار اخذ می شود، افزود: در سایر موارد اگر برگه ارجاع از پزشک خانواده یا مراکز روستایی یا کمیته امداد ارایه شود هزینه درمان بیمار به پنج درصد کاهش می یابد و مابقی هزینه درمان از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 234 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟