مرگ کمتر از ۱۲ نوزاد از هر ۱۰۰ هزار نوزاد در ایران

۱-۲۴۸

معاون سلامت وزارت بهداشت از کاهش میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از ۲۶ مورد در ۱۰۰۰ تولد زنده به کمتر از ۲۰ مورد خبر داد. دکتر حسن امامی رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: این آمار از ۲۶ مورد مرگ به ازای هر ۱۰۰۰ تولد زنده در سال ۸۴ به کمتر از ۲۰ مورد در سال ۸۸ رسیده است.
بررسیها نشان می دهد مرگ ناگهانی نوزادان که در سال اول تولد شایع است در میان نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند به مراتب کمتر است.
امامی رضوی با تاکید بر اینکه ارتقای شاخصهای بهداشتی کشور از رشد خوبی برخوردار بوده است، تصریح کرد: میزان مرگ نوزادان از ۴۶/۱۴ در ۱۰۰ هزار تولد زنده در سال ۸۴ به کمتر از ۱۲ در ۱۰۰ هزار تولد زنده در سال ۸۸ رسیده است.
معاون وزیر بهداشت همچنین به کاهش میزان مرگ و میر مادران در هنگام زایمان اشاره کرد و گفت: میزان مرگ مادران به علت عوارض زایمان و بارداری از ۲۷ مورد در ۱۰۰ هزار تولد زنده در سال ۸۴ به کمتر از ۲۲ مورد در سال ۸۸ کاهش یافته است.
به گفته امامی رضوی، مرگ کودکان زیر یک سال کشور از ۸۴/۲۰ در ۱۰۰۰ تولد زنده در سال ۸۴ به کمتر از ۱۸ مورد در ۱۰۰۰ تولد زنده در سال ۸۸ رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۱/۲۶ 142 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟