تولد نوزاد با روش کنترل کروموزومی و پیشگیری از سندروم داون

۱-۱۱۰

اولین نوزاد جهان که تحت تکنیکی به نام تکنیک کنترل کروموزومی IVF رشد کرده است در انگلستان متولد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، این تکنیک تخمها را تا قبل استفاده در تکنیک IVF تحت کنترل خواهد داشت تا از بروز اختلالات کروموزومی در آنها اطمینان حاصل شود.
زن انگلیسی که عنوان اولین مادر در استفاده از این شیوه بارداری را در جهان به خود اختصاص داده است ۴۱ سال سن داشته و فرزند وی از شرایط جسمانی خوبی برخوردار است.
این تکنیک که در نوع خود اولین به شمار می رود به پزشکان امکان می دهد نارسایی های کروموزومی و ساختارهایی که کدهای ژنتیکی انسان را به همراه دارند را تحت نظر بگیرند. داشتن تعداد نادرست کروموزومها می تواند منجر به سقط جنین و یا اختلالات شدید ژنتیکی مانند سندروم داون شود. 
پزشکان برای کنترل ناهنجاریهای کروموزومی تخم از لیزر برای ایجاد شکافی کوچک بر روی غشای آن استفاده می کنند که به این شکل امکان خروج کروموزومها به وجود می آید. این کروموزومها توسط غربالگری رایانه ای مورد بررسی قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۱۱/۲۶ 133 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟