نجات جنین با روش جدید مبتنی بر mp3

۱-۲۳۴

محققان هندی دستگاهی را بر پایه فناوری Mp3 توسعه دادند که در موارد خطر برای جنین با تولید سیگنالهای صوتی مادر و یا پزشک معالج را آگاه می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، محققان “موسسه مهندسی و فناوری مانوهاربای پاتل” هند این سیستم جدید کنترل وضعیت سلامت جنین را ارائه کردند که برپایه فناوری Mp3 است.
این دستگاه نوآورانه کاردیولوژیکی می تواند زندگی بسیاری از جنینهایی را که در دروه بارداری در معرض خطر قرار می گیرند نجات دهد.
این سیستم از دو میکروفن تشکیل شده است که می توانند ضربان قلب جنین را در طول لحظاتی که در آن مادر خواب و یا در حال استراحت است کنترل کنند و در موارد خطر با تولید سیگنالهای صوتی به مادر و یا پزشک هشدار دهد.
در این دستگاه Mp3 جایگزین مکانیزمهای فعلی در دسترس می شود. در دستگاههای فعلی از امواج مافوق صوت استفاده می شود.امواج مافوق صوت برای عملکرد به میزان زیاد و به مدت زمان طولانی منتشر می شوند و می توانند سلامت مادر و جنین را تهدید کنند.
براساس گزارش ایندیا سرور، دستگاههای امروزی نمی توانند کنترل مداوم ضربان قلب جنین را به خصوص زمانی که مادر خواب است تضمین کنند. زمانی که مادر می خوابد ممکن است جنین در موقعیت خطر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۶ 117 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟