زایمان زودرس خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در مادران افزایش می‌دهد

۳-۱۳۹

تحقیقات نشان می دهد مادرانی که قبل از پایان دوره طبیعی بارداری زایمان کرده اند در سالهای آینده بیشتر در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی هستند. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز مطالعات محققان بر روی بیش از ۵۰۰ زن ۷۰ تا ۸۰ ساله موید این امر است.
در این تحقیق مشخص شد ۶ درصد آنها را کسانی تشکیل می دادند که حدود ۵۶ سال قبل نوزاد نارس به دنیا آورده بودند و حدود ۹ درصد زنانی بودند که نوزادان کمتر از ۲۵۰۰ گرم به دنیا آورده بودند وحدود ۴ درصد نیز نوزادان نارس وکم وزن به دنیا آورده بودند.
بنابر همین گزارش مشخص شد خطر تولد نوزادان نارس برای مادران تا ۲ برابر بیشتر و به مراتب بیشتر ازتولد  نوزادان کم وزن می باشد.
هر چند علت دقیق ارتباط میان این دو مسئله هنوز مشخص نشده است. اما  به مادران توصیه می شود با رعایت موارد لازم مانع تولد نوزاد نارس شوند و چنانچه نوزاد نارس متولد شد نیز از نظر برنامه غذایی و شیوه زندگی بیشتر مراقب باشند تا از وضعیت عومی بهتری برخوردار باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 125 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟