میزان شیوع دیابت بارداری در کشور

۴-۱۳۴

در حال حاضر برنامه پیشگیری و کنترل دیابت در روستاهای کشور اجرا می شود و این برنامه در آینده نزدیک در شهرها نیز اجرا خواهد شد. دکتر رشید رمضانی، معاون بیماریهای غیرواگیر مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، در گفتگو با خبرنگار مهر،  اظهار داشت: ۸۵ درصد عوامل و خطر ابتلا به این بیماری، مربوط به دیابت نوع ۲ است.
وی، با اشاره به اینکه در حدود ۴ میلیون ایرانی، دچار اختلال قند خون هستند، گفت: در برنامه پیشگیری و کنترل دیابت، مواردی همچون فشار خون، چاقی، سابقه بیماری و… در بین افراد بالای ۳۰ سال مورد بررسی قرار می گیرد.
معاون بیماریهای غیرواگیر مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، با تاکید بر این موضوع که دیابت هر چه زودتر تشخیص داده شود، بهتر می ‌توان از بروز عوارض آن پیشگیری کرد، افزود: مردم باید به ‌این مسئله که افزایش وزن سر آغاز بروز دیابت است، توجه داشته باشند و این موضوع را جدی بگیرند.
رمضانی، تعداد مبتلایان به دیابت در ایران را ۳ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: ۴ درصد جمعیت کشور نیز دچار دیابت دوران بارداری می شوند که این موضوع نیز می تواند عوارض جدی برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.
وی با تاکید بر امر اطلاع رسانی در زمینه عوارض دیابت، اظهار داشت: اولویت در پیشگیری و کنترل دیابت، آگاه ساختن مردم از عوارض این بیماری است و این امر نیز نیازمند مشارکت همگانی و عزم ملی است.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫67 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 129 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟