ناباروری مردان و یکی از عوامل ویروسی آن

۱۰-۲۰۶

ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) در ایجاد ناباروری مردان موثر است و ارتباط معنی ‌داری میان میزان شیوع این ویروس و ناباروری وجود دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نژاد مقدم عضو پژوهشکده ابن ‌سینا در گردهمایی علمی باروری و ناباروری این پژوهشکده در زمینه این یافته علمی گفت:  بررسی تازه‌ ترین مطالعات انجام شده در خارج از کشور، پژوهشی که بر ۱۱۳ نمونه سیمن مردان نابارور توسط یک مرکز تحقیقاتی انجام گرفته است، ارتباطی را بین میزان شیوع این ویروس و علت ناباروری نشان می‌دهد، بطوریکه تعداد اسپرم و حرکت آن در افراد واجد این ویروس، اختلاف معنی ‌داری با افراد نرمال داشت و بنابراین کیفیت پایین مایع منی مردان نابارور می‌تواند به عنوان شاخصی الزام آور برای شناسایی علت عفونت HSV باشد.
وی افزود: میزان بالای عدم موفقیت تکنیکهای لقاح خارج رحمی در این افراد را می توان به این ویروس نسبت داد، چرا که درمان چندین مرد واجد DNA هرپس سیمپلکس با آنتی‌ویروس، منجر به شکل‌ گیری بارداریهای موفق شده است.
عضو پژوهشکده ابن ‌سینا خاطرنشان کرد: شناسایی عوامل جدید در ایجاد ناباروری مردان می‌تواند از آمار ۵۰ درصدی ناباروریها با علت ناشناخته بکاهد و برای تحقق این امر یکی از زمینه‌ های تحقیق، عفونتهای قابل انتقال جنسی بدون تظاهرات کلینیکی است که شاخصترین عوامل ایجاد‌کننده عفونتهای بدون علامت هرپس ویروسهاهستند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 136 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟