سالانه چند عمل وازکتومی در ایران انجام می شود؟

۸-۲۴۸

ارومیه – خبرگزاری مهر: رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر تنها پنج درصد از خانواده هایی که قصد تنظیم خانواده دارند از عمل و ازکتومی در کشور استفاده می کنند. محمد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارومیه افزود: سالانه ۴۰ هزار عمل وازکتومی در کشور انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۳ هزار عمل در مراکز دولتی و هفت هزار عمل در مراکز خصوصی انجام می گیرد.
اسلامی با اشاره به اینکه در مقابل عمل وازکتومی، میزان عمل بستن لوله زنان یاتوبکتومی دو برابر است گفت: هم اکنون سالانه ۸۳ هزار عمل توبکتومی در کشور انجام می شود.
رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت کم هزینه بودن، پایین بودن عوارض جانبی و سهولت عمل وازکتومی را از مزایای این عمل عنوان کرد و افزود: امیدواریم در طی چند سال آینده با اجرای برنامه های آموزشی شاهد مشارکت بیشتر مردان در پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده در کشور باشیم.
در حال حاضر ۹ مرکز آموزشی وازکتومی و توبکتومی در کشور فعال است و هفته جاری مرکز بین المللی آموزشی وازکتومی در ارومیه نیز با توجه به وجود تجهیزات مورد نیاز دایر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 139 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟