مرکز مشاوره ژنتیک علی اصغر (ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران

۴-۲۰۴

درمانگاه مشاوره ژنتیک در مرکز آموزشی و درمانی حضرت علی اصغر(ع) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بابک بهنام عضو هیئت علمی و فوق تخصص ژنتیک پزشکی در خصوص ارائه خدمات درمانگاه مشاوره ژنتیک به هموطنان سراسرکشور گفت: این خدمات شامل بیماریهای ژنتیکی، مادرزادی، متابولیک ارثی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره جهت نازایی و بیماریهای مرتبط با تولید مثل، بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی، مشاوره و تشخیص پیش از لانه گزینی، برای بررسی بیماریهای ژنتیکی شناخته شده است که مشاوره قبل، حین و پس از بارداری انجام می شود.

وی افزود: درمانگاه مشاوره ژنتیک پزشکی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹ بعدازظهر به صورت کلینیک ویژه و همچنین در روز سه شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر در درمانگاه آماده ارائه خدمات است و در حال حاضر روزانه ۱۵ نفر را پذیرش می کند.

بهنام با اشاره به اینکه مشاوره ژنتیک تا پیش از این در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران توسط اعضای هیئت علمی رشته های دیگر تخصصی انجام می شد و یا اینکه مرکزی جهت انجام این امر وجود نداشت، افزود: با توجه به رسالت دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان دانشگاه مادر، درمانگاه ژنتیک پزشکی و پشتیبانی آن توسط گروه ژنتیک دانشگاه در کنار پیشرفت علم پزشکی در مسیر تشخیصهای سلولی و مولکولی، شناسایی و درمان بیماریها را هموار کرده است.

خدمات مشاوره ژنتیک برای افراد زیر ۱۴ سال با دفترچه بیمه به صورت رایگان و برای بزرگسالان با تعرفه ۵۳ هزارو ۵۰۰ ریال انجام می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 135 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟