کاهش معلولیت‌های ازدواج فامیلی در ایران

۷-۲۴۸

سرپرست دفتر معلولان ذهنی سازمان بهزیستی از کنترل معلولیتهای ناشی از ازدواجهای فامیلی خبر داد و گفت: بدلیل افزایش آگاهیهای جامعه و اقدامات پیشگیرانه با عدم افزایش معلولیتهای ناشی از ازدواج فامیلی در کشور مواجه شده ایم. علیرضا سعادتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در گذشته بدلیل عدم آگاهی و اطلاع رسانی والدین و خانواده ها بسیاری از ازدواجهای فامیلی منجر به تولد کودک معلول می شد.
این مقام مسئول در سازمان بهزیستی در ادامه تاکید کرد: امروزه اقدامات و آزمایشهای پیشگیرانه بسیاری برای جلوگیری از بروز معلولیتها صورت می گیرد به طوری که بیماری سندرم دان در سه ماهه اول بارداری قابل تشخیص است. 
بر اساس آمارهای سازمان بهزیستی ۳۰ درصد معلولان کشور دچار معلولیت ذهنی هستند و ۳۰ تا ۳۵ درصد نیز دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند و معلولیتهای ترکیبی نیز تا ۴۰ درصد این آمار را شامل می شود.
سرپرست دفتر معلولان ذهنی سازمان بهزیستی در ادامه اظهار داشت: شرایط نگهداری یکی از دلایل طول عمر بیماران دارای معلولیت است و هرچه شرایط زندگی یک معلول ذهنی بهتر باشد عمر وی نیز طولانی تر خواهد شد اما به طور متوسط این افراد ۴۰ تا ۵۰ سال عمر می کنند.
به گفته سعادتی عادی سازی حضور معلولان در جامعه یکی از برنامه های اصلی سازمان بهزیستی است و در این رابطه جشنواره های مختلفی در کشور برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۰۹ 310 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟