انجام عمل لاپاراسکوپی برای خارج کردن حاملگی شکمی

۲-۱۵۴

شیراز – خبرگزاری مهر: عمل لاپاراسکوپی برای خارج کردن حاملگی شکمی برای اولین بار در کشور در بیمارستان زینبیه شیراز انجام شد. به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، سعید البرزی، جراح این عمل ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: حاملگی شکمی یکی از انواع نادر بارداریهای غیر طبیعی بوده که لانه گزینی در حفره شکنی انجام می شود و جنین تا سه ماهه دوم و گاهی سه ماهه سوم قابلیت رشد دارد اما در نهایت چون جفت در جای طبیعی خود نیست خون رسانی به جنین کاشه یافته و از بین می رود.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بافت جفت حالت تهاجمی داشته به بافتهای اطراف خود نفوذ می کند و چسبندگی ایجاد می شود به طوریکه عمل جراحی باز به دلیل امکان آسیب دیدگی روده ها و رگهای اصلی بدن بسیار خطرناک است.
وی افزود: بیماری که در بیمارستان زینبیه شیراز در ۱۷هفتگی حاملگی قرار داشت با سونوگرافی مشخص شد حاملگی او از نوع شکمی است که با توجه به خطر آسیب دیدگی روده ها و رگهای اصلی در عمل جراحی باز و از طرفی دید بهتر و بزرگنمایی در جراحی لاپاراسکوپی، بیمار از طریق لاپاراسکوپی تحت عمل قرار گرفت و تمام محتویات حاملگی از شکم وی بدون صدمه به دیگر اعضای حیاتی خارج شد.
این فوق تخصص نازایی و اندسکوپی زنان گفت: در حال حاضر در بیمار هیچگونه آثار فعالیت سلولهای جفتی وجود ندارد و در بهبودی کامل به سر می برد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۱۱/۰۹ 335 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟