فواید شیردهی با شیر مادر به نوزادان نارس

۱-۲۰۰

نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می ایند اصولا کم وزن بوده و نیاز بیشتری به تغذیه مناسب و دقیق دارند ، از این رو باید فقط با شیر مادر تغذیه شوند. به گزارش خبرگزاری مهر ، بسیاری از مادرانی که زایمان های زودتر از موعد داشته اند به سبب نگرانی از نا کافی بودن شیر خود و عدم رشد مناسب کودک و از آنجا که تصور می کنند شیر خشک زودتر موجب افزایش وزن نوزاد می شود از دادن شیر خود به نوزاد خودداری می کنند.
در صورتی که تحقیقات نشان داده شیر مادر نه تنها برای رشد جسمی و فیزیکی نوزاد ، بلکه به منظور تسریع رشد فکری و ذهنی او نیز بسیار مفیدتر و مناسب تر از شیر خشک است.
در کودکانی که بیش از یک ماه زودتر از موعد مقرر متولد شده اند ، وزن گیری که باید در اواخر بارداری در رحم مادر صورت می گرفته باید در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان صورت گیرد.
بررسی ها نشان می دهد در این زمان بیشترین ماده غذایی موثر برای جذب موثر در بدن نوزاد ، اسیدهای چربی است که منحصرا در شیر مادر وجود دارد و سبب رشد مناسب و صحیح می شود.
از طرفی بدن نوزاد نارس در روزهای نخست بسیار نسبت به عفونت و آلودگی های موجود در محیط ، حساس می شود که در صورت تغذیه با شیر مادر مواد لازم و آنتی بادی های لازم برای محافظت از سلامتی نوزاد به بدن او خواهد رسید.
چنین نوزادانی در صورت ادامه تغذیه باشیر مادر در آینده نیز مشکلات رشدی نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۰۹ 163 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟