تأثیر بارداری بر خستگی مزمن در زنان

۵-۲۴۸

مطالعات نشان داده خستگی مزمن به دنبال عوامل گوناگون عصبی و ایمنی در افراد ایجاد شده و در زنان بیشتر از مردان بروز می کند. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی وقتی علائم خستگی بدنی و ذهنی و گاه سردرد در افراد بروز کرده و بیش از یک  ماه و نیم طول بکشد، نشان آنست که فرد دچار خستگی مزمن شده است.
بنابر همین گزارش خستگی مزمن ، بیش ازهر سن دیگری در نوجوانان و جوانان دیده می شود و بیش از ۷۰ درصد از مبتلایان نیز خانم ها هستند.
بررسی ها نشان داده که اختلالات سیستم عصبی افراد بیشترین عامل بروز خستگی مزمن می باشد و در مواردی هم  غدد درون ریز و سیستم ایمنی در این بیماری درگیر می باشند. البته خانم ها به دلیل شرایط گوناگون در طول ماه و تغییرات هورمونی و بارداری و زایمان، معمولاً بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند.
لازم به ذکر است که این حالت لزوماً طولانی مدت نیست و در بسیاری موارد پس از گذشت چند ماه با کاهش علائم بیماری عصبی و یا ایمنی و غددی برطرف می شود.
متخصصان هشدار می دهند که افراد ممکن است در شرایطی از قبیل عفونت ها ، بیماری های خود ایمنی ، بیماری های عصبی – عضلانی ، بیماری های هورمونی و اعتیاد دچار آن شوند . در مواردی نیز عوارض استفاده از برخی داروها خستگی و ضعف است.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۰/۲۸ 337 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟