خوردن آبلیمو و لیموترش در بارداری

۱-۱٫jpg

لیموترش و آبلیمو، از جمله خوردنی های توصیه شده در دوران حاملگی هستند.
لیموترش به خصوص به عنوان یک منبع غنی از ویتامین ث شناخته می شود که مصرف آن در دوران بارداری باعث افزایش جذب آهن در غذاها می شود.
به گزارش نی نی سرچ برهمین اساس است که توصیه شده زنان باردار همراه با ماهی، مرغ، ماکارونی یا چای، مقداری لیموترش چکانده و مصرف کنند.
این کار همچنین سبب کاهش عوارض اصلی مصرف لیموترش در بارداری می شود: آسیب به مینای دندان.
همچنین خاصیت ضدتهوعی و ضداستفراغی لیموترش نیز همواره قابل توجه بوده است.
البته فراموش نکنید به علت خواص اسیدی آبلیمو و لیموترش، ممکن است کسانی که ناراحتی های گوارشی دارند، پس از مصرف با تشدید علائم خود روبرو شوند.

منابع:

  1. http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=14968
  2. http://www.livestrong.com/article/395906-eating-lemon-during-pregnancy/
  3. www.irankhatoon.com/health/مصرف-لیمو-ترش-در-زنان-باردار-هرگز-فرامو/

خوردن آبلیمو و لیموترش در بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری هفته به هفته فیلممصرف مدروکسی پروژسترون و بارداریهفته بارداری 23فولیک اسید 1 حاملگیبارداری هفته به هفته دوقلوییبارداری و آزمایش خونسایت ناباروری رشت4 هفته اول بارداریحاملگی طب اسلامیبارداری هفته به هفته هفته سی و چهارمهفته های حاملگی و رشد جنینآدرس مرکز ناباروری لالهمصرف سرکه بارداریطرز مصرف قرص ضد بارداری یاسمینسقط جنین تا چند ماهگی گناه نداردهفته 23 بارداریبارداری غذاهای ممنوعهبارداری گر گرفتگیزایمان جنین دخترخوردن لواشک بارداریخاطرات بارداری و زایمانایا سقط جنین غسل داردکاندوم شیتمیزان بتا در آزمایش بارداریحاملگی ژلوفندرمان فشارخون حاملگی در طب سنتیمصرف کم جگر در بارداریهفته بارداری 38خوردن هلودر حاملگیبارداری هفته به هفته با نی نی سایتحوادث زایمانبارداری موفق بعد از سقطبارداری هفته به هفته همراه عکسبارداری هفته به هفته در دوقلوهازایمان منحاملگی حین مصرف ال دیهفته 16 بارداری تعیین جنسیتقرص اورژانسی ضد بارداری پریودبارداری بدون علائمچگونه آزمایش بارداری را بخوانیم

نی نی سرچ