باردارم، چند لیوان شیر در روز بخورم؟

۲-۲۴۸٫jpg

ماست و لبنیات و شیر، مواد بسیار مهم و مغذی برای دوران بارداری است. لبنیات و ماست ۲۸ درصد از نیاز به کلسیم و پروتئین و فیبر و موادمعدنی و ویتامین‌ها را تامین می‌کند. محصولات لبنی میزان زیادی از احتیاجات غذایی را برآورده می‌کند، به خصوص کلسیم و پروتئین که در بدن مادر ذخیره می‌شود، برای استخوان سازی بدن جنین لازم است.

کلسیم ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان و دندان است و در صورتی که کلسیم مادر کافی نباشد جنین از کلسیم استخوان‌های مادر استفاده می‌کند که باعث می‌شود مادر در آینده دچار پوکی استخوان شود.

هر زن باردار حداقل روزانه باید یک لیوان شیر بخورد و در صورتی که از مزه شیر راضی نیست می‌تواند به صورت شیر کاکائو و یا با ریختن در سوپ یا هر روش دیگر آن را مصرف کند.

آن دسته از مادرانی که مشکل گوارشی دارند و شیر برایشان قابل تحمل نیست، می‌توانند معادل آن یعنی یک فنجان، ماست یا پنیر مصرف کنند.

بستنی هم به علت داشتن شیر منبع خوبی از کلسیم است اما از آنجایی که زن باردار باید معادل یک فنجان و نیم از آن را مصرف کند و بستنی سرشار از شکر است برای سلامت مادر ضرر دارد و باید توجه داشت زیاد از اندازه مصرف نشود.

و همچنین مصرف شیر باعث شاداب تر شدن پوست جنین شده و کلسیم و فسفر باعث بهتر شدن لطافت پوست می گردد. بنابراین مصرف شیر می تواند روز زیبایی جنین شما نیز اثرگذار باشد.

رابطه وزن جنین و مصرف شیر
نتایج بررسی های اخیر انجام شده نشان داد ، که مصرف شیر بیش از ۳ لیوان در روز با وزن گیری جنین در ۳ ماهه سوم بارداری در رابطه مستقیم است. وزن هنگام تولد این نوزادان حدود ۱۳۵ گرم بیشتر از نوزادانی بود که مادران آنها در طول بارداری شیر مصرف نکرده اند یا مقدار مصرف شیر آنها محدود به یک لیوان بوده است.همچنین اندازه دور سر این نوزادان، cm3/2 بیشتر از دیگر نوزادان بوده است. البته مصرف شیر توسط مادر بر رشد قدی جنین تاثیر نداشته است.

منبع:سلامت بانوان اوما

باردارم، چند لیوان شیر در روز بخورم؟

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۶/۰۸ 1677 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

خوردن بادمجان در بارداریاتاق زایمانبارداری 4 قلوآزمایش بارداری نیاز به ناشتایی دارد؟بارداری طبیعی بعد از ivfبارداری پسر دار شدنقرص ضد بارداری و افسردگیمصرف قرص امگا3دربارداریفتق نازاییدفتر ثبت زایمانلحظه زایمان زنانکاندوم در واژنتپش قلب در بارداریتست بارداری در آی وی افحاملگی ناخواستهسقط جنین علائمدرمان حالت تهوع قرص ضد بارداریدرمان بی خوابی حاملگیروش مصرف قرص بارداریخطا در آزمایش بارداریدرمان دیابت بارداری با گیاهان دارویی2 هفته مرخصی زایمانزایمان حیوانات یوتیوببارداری روش ivfروش صحیح باردار کردن زنراههای سقط جنین 3ماههقرص ضد بارداری زمانبهترین پزشک نازایی مردانبارداری و روزه داریروشهای باردار شدن سریعتست حاملگی خانکیروز 53 حاملگیخوردن قارچ حاملگیکاندوم عفونتدرباره ی باردار شدنخونریزی حین مصرف قرص ضد بارداریخوردن قرص امگا 3در حاملگیتفسیر آزمایش ژنتیک حاملگیعوارض قرص ضد بارداری اورژانسیقرص زایمان ماهی

نی نی سرچ