برای اینکه دوقلو باردار شوم چه کنم؟

۵-۲۰۵٫jpg

بیش از 80 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی هفته پیش نی نی بان «علت علاقه‎مندی برخی خانم‎ها به بارداری چندقلویی» را «یک‎باره تجربه کردن بارداری» می‌دانند.سوال نظرسنجی هفته پیش وب‌سایت نی نی بان به موضوع بارداری چندقلویی و افزایش علاقه‌مندی زنان ایرانی به آن اختصاص داشت. در این نظرسنجی از مخاطبان این سوال پرسیده شد که «به نظر شما علت علاقه‎مندی برخی خانم‎ها به بارداری چندقلویی چیست؟» و ۸۱ درصد مخاطبان به گزینه «یک‎باره تجربه کردن بارداری» رای دادند. همچنین حدود 11 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گزینه «مد شدن بارداری چندقلویی» و 7 درصد هم گزینه «شانس بالاتر پسردار شدن» را انتخاب کردند.

در حالی تعداد قابل توجهی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، «یک‎باره تجربه کردن بارداری» را علت علاقه‌مندی برخی زنان به بارداری چندقلویی اعلام کردند که این نوع بارداری عوارض متعددی را برای مادر و نوزادان به همراه دارد. افزایش احتمال ابتلا به مسمومیت حاملگی، پرکاری تیروئید و دیابت بارداری از جمله این عوارض است. همچنین در بارداری چندقلویی احتمال زایمان زودرس بیشتر از بارداری معمولی است و خونریزی‌های پس از زایمان هم شدیدتر خواهد بود. علاوه بر اینکه مراقبت‌های دوران بارداری و پس از زایمان در بارداری چندقلویی دشوارتر از بارداری معمولی است، تحمیل یک‌باره هزینه نگهداری و مراقبت از دو یا چند یا نوزاد نیز می‌تواند بسیاری از خانواده‌ها را تحت فشارهای اقتصادی سختی قرار دهد.

منبع: سایت نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 1116 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟