عوارض شایع بعد از زایمان

۳-۲۲۵٫jpg

ایسنا: فرناز محمدیان با اشاره به رعایت مراقبت‌های پس از زایمان، اظهار کرد: مراقبت‌های پس از زایمان از ابعاد گوناگون اهمیت بسزایی دارد که مادران باید نکات و علائم مشکوک را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند؛ چرا که بی‌توجهی به این موارد ممکن است تاثیرات سویی بر جای گذارد.

وی افزود: مادران باید پس از زایمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت و برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری ‌شوند و پس از ترخیص نیز مراقبت‌های ویژه اهمیت به سزایی دارند. در ضمن وجود تب در مادر فارغ از زایمان به دلیل عفونت‌های ادراری بروز می‌کند.

این پزشک متخصص با اشاره به اینکه ۱۰ روز اول پس از زایمان برای مادر اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: تغییراتی در دوران بارداری رخ می‌دهد که پس از زایمان این نوع دگرگونی به حالت اولیه برمی‌گردد و مادران نباید نگرانی چندانی در این خصوص داشته باشند، چرا که مسئله نگران‌کننده‌ای نیست.

وی یادآور شد: از جمله نکاتی که مادران پس از زایمان باید به آن توجه داشته باشند عبارت‌ است از وجود تب، البته هرگونه تب پایدار بعد از زایمان ناشی از عفونت رحم است، مگر اینکه خلافش ثابت شود. همچنین در صورت خونریزی‌های غیرطبیعی و با حجم زیاد باید برای انجام درمان‌های لازم به پزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه کنند.

عوارض شایع بعد از زایمان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان فیزیولوژیک در شیراز3 ماه آخر بارداریحاملگی پس از سقطاسپرم ضعیف و سقط جنینهفته 15 بارداریدرمان خلط بارداریزایمان مردسقط جنین ضربه ایهفته صفر بارداریزایمان زودرس در هفته 28راههای درمان ورم حاملگیفصلنامه نازاییعلایم باردارسقط جنین با عسلخوردن بادمجان در بارداریتهوع در هفته 9 بارداریسایت ناباروری قمطول هفته حاملگیراههای سقط جنین 6ماههکمربند حاملگیخوردن نمک در حاملگیبیمه طلایی ناباروریآزمایش غربالگری بارداری3 ماهه سوم حاملگیتغذیه در حاملگی هفته به هفتهبارداری هفته به هفته 16هزینه آزمایش بارداری 93آزمایشات ماه 7 حاملگیروز 50 حاملگیهفته 38 بارداری پارسه گردبارداری زنانخوردن لواشک بارداریبارداری 22 هفتهبارداری هفته به هفته و رشد جنینمصرف آسپرین قبل از حاملگیدرمان نازایی با عسلباردار شدن دختر 10 سالهقرص ضد بارداری و خارشخوردن ماهی حاملگیحامله شدن دختر باکره

نی نی سرچ