عوارض شایع بعد از زایمان

۳-۲۲۵٫jpg

ایسنا: فرناز محمدیان با اشاره به رعایت مراقبت‌های پس از زایمان، اظهار کرد: مراقبت‌های پس از زایمان از ابعاد گوناگون اهمیت بسزایی دارد که مادران باید نکات و علائم مشکوک را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند؛ چرا که بی‌توجهی به این موارد ممکن است تاثیرات سویی بر جای گذارد.

وی افزود: مادران باید پس از زایمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت و برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری ‌شوند و پس از ترخیص نیز مراقبت‌های ویژه اهمیت به سزایی دارند. در ضمن وجود تب در مادر فارغ از زایمان به دلیل عفونت‌های ادراری بروز می‌کند.

این پزشک متخصص با اشاره به اینکه ۱۰ روز اول پس از زایمان برای مادر اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: تغییراتی در دوران بارداری رخ می‌دهد که پس از زایمان این نوع دگرگونی به حالت اولیه برمی‌گردد و مادران نباید نگرانی چندانی در این خصوص داشته باشند، چرا که مسئله نگران‌کننده‌ای نیست.

وی یادآور شد: از جمله نکاتی که مادران پس از زایمان باید به آن توجه داشته باشند عبارت‌ است از وجود تب، البته هرگونه تب پایدار بعد از زایمان ناشی از عفونت رحم است، مگر اینکه خلافش ثابت شود. همچنین در صورت خونریزی‌های غیرطبیعی و با حجم زیاد باید برای انجام درمان‌های لازم به پزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 492 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟