عواملی که باعث درد زایمان می شوند

۴-۲۲۵٫jpg

برای بیرون آوردن جنین، رحم باید منقبض شود؛ انقباض رحم جریان خون را محدود کرده و ایجاد درد می‌نماید.

عوامل زیادی در درد زایمان دخیل هستند:

اندازهٔ کودک و لگن
هرچه رحم شما بزرگ‌تر و لگنتان کوچک‌تر باشد، رحم سخت‌تر منقبض می‌شود. کودک بزرگ‌تر، فشار بیشتری به پایانهٔ عصبی وارد می‌کند و هنگام عبور درد بیشتری ایجاد می‌کند.

وضعیت نوزاد
بیشتر بچه‌ها با سر از مجرای زایمان عبور می‌کنند. نوزادی که سرش بالا باشد، از آنجا که سخت‌ترین قسمت سرش صاف در مقابل لگن قرار می‌گیرد، به عصب پشت فشار وارد می‌کند (که به آن اغلب درد زایمان کمری می‌گویند).

زایمان القایی
پیتوسین، دارویی که برای شروع و جلو راندن زایمان استفاده می‌شود، در بعضی از خانم‌ها منجر به انقباضات قوی تری می‌شود (برخلاف بالا بردن تدریجی نیرو).

عواطف
احتمال تجربه دردِ بیشتر در خانم‌هایی که اصلاً آمادگی نداشته و هیچ حامی‌ای ندارد، بیشتر است. بنابراین با کسانی که به تازگی مادر شده‌اند، صحبت کنید؛ راجع به آنچه که در انتظارتان است، از پیش مطالعه کنید و از اینکه آیا شریکتان قادر است به شما آرامش و اطمینان بدهد، اطمینان حاصل نمایید.

منبع:پارسه گرد

عواملی که باعث درد زایمان می شوند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری پسر دار شدنقرص ضد بارداری برای پوستبارداری عفونتزایمان مرد باردارعلا م باردار خارج از رحمبارداری عرق کاسنیحاملگی تیروئیدسقط جنین 1 هفته ایمصرف استامینوفن در بارداریبارداری بدون دخول ممکن است؟درمان سردرد در دوران حاملگیدرمان عدم بارداریهفته 15 بارداریبارداری 3 قلوحاملگی جدول چینیدرمان کم خونی قبل بارداریخوردن هلو بارداریقرص ضد بارداری برای گیاهانآزمایش ماه هفتم بارداریحاملگی لباسآزمایش بارداری ناشتاتاثیر قرص ضد بارداری بر جنینآدرس مرکز ناباروری لالههفته 10 بارداریبارداری و پرواز با هواپیمابارداری زعفرانقرص های ضد حاملگی در ایرانبارداری کاسنیصبحانه حاملگیخوردن ماهی در حاملگیچ کنیم زودتر باردار شویمبارداری طب شیعهبرنامه غذایی هفته به هفته دوران حاملگیقند بارداری نرمالدرمان بارداری خارج رحمازمایش حاملگی ترانس تکفازبارداری و ورزشمصرف مدروکسی پروژسترون و بارداریقرص ضد بارداری روزهزایمان فیزیولوژیک در تهران

نی نی سرچ