دفع بعد زایمان، درد و خونریزی طبیعیست؟

pregnancy-qa

من 15 روز است که زایمان کردم و هنوز خونریزی دارم. موقع دستشویی رفتن، خیلی مثانه و جای سوند درد دارد و خیلی به مقعد و رحمم فشار وارد می شود. درد شدیدی دارم طوری که نمی توانم مدفوع کنم.

پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
تا ۴ هفته پس از زایمان خون ریزی طبیعی هست. البته کم و زیاد می شود. تا ۴۰ روز پس از زایمان معمولا سیکل پریود شروع نمی شود. ولی خون ریزی هم غیرعادی نیست. کم و زیاد شدن آن هم مسئله ای ندارد. اگر مقدار خونریزی خیلی بیشتر از اندازه پریود هست به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید تا معاینه شوید. در خونریزی های غیر طبیعی احتمال دارد يك عفونت عامل اين آن است.
مدفوع کردن بعد از زایمان سخت و دشوار است. اینکه فرزند شما از کدام ناحیه بدن بیرون آمده مهم نیست ولی خروجی مدفوع تقریبا بسته شده و بازگشت به شرایط قبلی کمی زمان می خواهد. بعلت انقباض رحم برای خروج لخته های خون باقی مانده، گاهی در روزهای اول پس از زایمان، دردهایی شبیه درد قاعدگی وجود دارد که به پس درد موسوم است. این درد با شیردهی بیشتر می شود که علت آن، وجود هورمونی است که در شیردهی ترشح شده و باعث انقباض رحم می گردد. اگر درد شدید و مداوم شده همراه با تب یا خونریزی باشد سریعاً باید به پزشک مراجعه شود.


منبع: نی نی بان

دفع بعد زایمان، درد و خونریزی طبیعیست؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

قرص ضد بارداری سکته مغزیخوردن جگر حاملگیسقط جنین با عسلقرص ضد بارداری و ریزش موباردار ی هفته به هفتهبارداری کم کاری تیروئیدلاپاروسکوپی ناباروریقرص ضد بارداری اورژانسی ldخوردن هلو بارداریزایمان با اپیدورالبارداری فولیکولآزمایش بارداری قبل از پریودحاملگی زنجبیلخوردن زیتون در بارداریحاملگی فرزند دومراههای فهمیدن نازاییروش درمان کمردرد بارداریعلائم سقط جنین در 5 ماهگیباردار شدن دختر 5 سالهدو هفته بارداریکاندوم زنانه اپاراتدرمان دارویی کمردرد بارداریتاثیر قرص ضد حاملگی بر جنینبتا در آزمایش حاملگیبارداری لباس شبقرص ضد بارداری پروژسترونزایمان در 6 ماهگیزایمان بیمارستان صارمحاملگی ناخواستهدرمان نازایی با عسلآیا ناباروری قابل درمان استخوردن هویج بارداریزایمان نوزاد دختراحتمال حاملگی قبل از پریودحامله شدنخونریزی در هفته شش بارداریسقط جنین در 3 ماه اولاموزش حامله کردن زنخوردن زعفران و سقط جنیندرمان تنگی نفس حاملگی

نی نی سرچ