زایمان زودرس، خطری که شما را تهدید می کند!

۱۱-۱۳۰٫jpg

28 سال سن دارم و یک ماه پیش زایمان زودرس در 24هفته به صورت طبیعی داشتم. من هر دو غربالگری در 11و 18 هفته را انجام دادم، بچه سالم بود و آزمایشات مادرهم سالم بود. منزل من درتهران است، ولی برای سر زدن به خانواده و انجام پایان نامه ارشدم به شهرستان رفتم. بعد از گذشت 25 روز که در منزل پدرم بودم یک دفعه درد زایمان زودرس گرفتم. رفتم به بیمارستان و یک هفته بستری شدم بچه رو طبیعی به دنیا آوردم که زنده نموند. اولین بارداریم بود و خیلی ناراحتم. من قبل از اومدن به شهرستان اسباب کشی داشتم وسه تاپتو شستم، پیاده روی زیاد داشتم، درد هم داشتم. ولی با استراحت خوب می‌شدم واهمیت ندادم. می‌خواستم بدونم علت زایمان زودرسمچی بوده است؟ ممکن است اسباب کشی باعث شده؟ پس چرا بعد 25 روز تأثیر گذاشت؟ امکان دارد برای بارداری بعدی همین اتفاق بیافتد؟ با شوهرمم هم پسرخاله و دختر خاله هستیم. قبل بارداری آزمایش خاصی انجام ندادیم. بچه سالم به دنیا اومد حتی صداشو شنیدم.

پاسخ از سیما ایران زاده، کارشناس مامایی:
دوس عزیز در مورد سوال شما باید بگویم که ازدواج فامیلی که تاثیری روی زایمان زودرس ندارد. به طور کلزایمان زودرسعلل متعدد دارد و قاطعانه نمی توانیم بگوییم که صرف علت این بوده است. در کسی که سابقه زایمان زودرسدارد، احتمال تکرار مجدد آن وجود دارد. اما احتمال داده می شود که شما نارسایی دهانه رحم داشته اید. اما با این حال این یک احتمال است و باید بررسی های لازم صورت گیرد. اما اگر مشکل از نارسایی دهانه رحم باشد در دوران حاملگی بعدی در زمان مناسب آن را می دوزند. اما با این حال باید در بارداری بعدی استراحت نسبی داشته باشید. همچنین لازم است یک عکس رنگی از رحمتان گرفته شود.

اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع آگاهی داشته باشید، به اینجا برود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 192 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟