زایمان زودرس در کمین این زنان!

۱-۱۳۰٫jpg

مطالعات جدید نشان می دهد که احتمال زایمان زودرس و داشتن نوزادان کوچک و کم وزن در مادران کوتاه قد بیشتر است.

گزارش های رسمی حاکی از ان است که سالانه بیش از ۱۵ میلیون کودک در سراسر جهان زودتر از موعد مقرر به دنیا آمده و در این میان در حدود یک میلیون نفر از این کودکان فوت می کنند. از سوی دیگر کودکانی که به صورت نارس و پیش از موعد مقرر به دنیا می آیند در تمامی طول زندگی خود با مشکلات جسمی و بهداشتی متعددی روبرو بوده و احتمال ابتلا به مشکلاتی از قبیل بیماری های تنفسی، یرقان، کاهش قدرت بینائی، فلج مغزی و کند ذهنی در آنها بیش از سایر افراد است.

«لوئیس موگلیا»، پزشک بیمارستان تخصصی کودکان سینسیناتی ایالت اوهایو، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد که اندازه قد مادران ارتباط و تاثیر مستقیمی در طول مدت بارداری آنها دارد. البته دلیل قطعی و اصلی این موضوع هنوز مشخص نیست. این احتمال وجود دارد که این مساله ریشه در عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک، تغذیه و محیط زیست داشته باشد.»

در مقایسه با این مسئله باید اذعان داشت که مواردی از قبیل طول قد نوزاد در حین تولد و وزن وی به مسائل ژنتیکی مرتبط بوده و به قد مادران ارتباطی ندارد.

در این مطالعات پژوهشگران با بررسی ۳۴۸۵ زن و نوازادان آنها از شمال اروپا دریافتند که قد مادران، تاثیر فراوانی در بخش های مختلف بارداری از جمله حالت و ویژگی های فیزیکی جنین، شرایط محیط زیست جنین، طول مدت زمان بارداری و تعدد قابلیت حاملگی دارد.

منبع:مهر

زایمان زودرس در کمین این زنان!

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زنان باردار زیبا9 ماه دوران حاملگیشیوه صحیح باردار شدنهفته سی رسوم بارداریسونوگرافی در هفته 3 بارداریبارداری هفته به هفته 13هفته 40 بارداری پارسه گردخوردن لبودر حاملگیتهوع در هفته 7 بارداریعلا م باردار پسردرمان گال بارداریتعریف نازاییچندروزبعدازنزدیکی بارداری صورت می گیردسقط جنین مردهقرص ضد بارداری لک صورتآزمایش حاملگیحاملگی پرخطرروز 53 حاملگیدرمان ریزش مو حاملگیزایمان قبل از هفته 37فیلم زایمان غیر طبیعیسقط جنین مسائل شرعیزایمان وحشتناکخوردن منی باعث حاملگی می شودخوردن میگو در زمان بارداریطریقه صحیح مصرف قرص ضد بارداریبارداری و مسافرت با هواپیمادرمان عدم بارداریبارداری هفته به هفته 18قرص ضد بارداری بعد از رابطهزن باردار اگر سرما بخوردقرص ضد بارداری برای رشد گیاهانبارداری زنانهفته 11 بارداری غربالگریقیمت آزمایش خون بارداری 93سقط جنین یک ماهه از نظر شرعدر هفته چندم بارداری هستمتفسیر آزمایش غربالگری حاملگیزایمان های عجیبهفته 10 بارداری عکس

نی نی سرچ