چرا دکترم 6 شهریور برایم وقت زایمان گذاشته؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من الان در هفته 36 و 6 روز از بارداری دومم و سزارینی هستم. نزدیک یک ماه است که دردهای لگنی داشتم و آمپول پرلوتون استفاده می کردم. دکتر برای 6 شهریور وقت سزارین داده که طبق ال ام پی 37 و 3 روز و طبق سونوی 12 هفتگی 38 هفته و 2 روز می شود؟ می خواستم بدانم برای زایمان زود نیست؟ و من آمپول بتامتازون نزدم و دکترم هم تجویز نکرده آیا نیاز است که بزنم؟ اگر باید بزنم چند تا و چه جوری بزنم؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز درست است که توصیه می شود در هفته سی و نه زایمان سزارین انجام شود ولی به طور قطع پزشک شما ملاحظات و مبنای دیگری را جز این سونوگرافی و تاریخ ال ام پی شما برای تعیین زمان زایمان در نظر گرفته اند. به عنوان مثال اگر بارداری از نوع مارجینا پرویا باشد شاید ما حتی تصمیم بگیریم که مادر را در هفته 34-35 سزارین کنیم بنابراین نگران نباشید و در خصوص استرسی که دارید با پزشک تان مشورت کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 222 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟