تجربه زایمان طبیعی بعد از سزارین، آیا ممکنه؟

۵-۲۲۵٫jpg

سی سال سن دارم. در دی ماه سال ۹۲ زایمان سزارین انجام دادم. اکنون به طور ناخواسته باردارم و در ماه هفتم هستم. آیا می توانم طبیعی زایمان کنم؟

پاسخ دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
به طور کلی امکان زایمان طبیعی بعد از انجام یک عمل سزارین برای خانم ها وجود دارد، البته به شرط اینکه حداقل ۴ سال از زایمان اول گذشته باشد و فرد در طول بارداری تحت مراقبت متخصص باشد.
در درجه اول بستگی به علت سزارین در بارداری قبلی و نیز شیوه برش رحم در جراحی دارد. همچنین تنگ بودن لگن و عفونت بعد از سزارین، زایمان طبیعی را غیرممکن می کند.
در غیر این صورت، اگر هیچ یک از این مشخصات را ندارند، تحت نظارت یک متخصص در طول دوران بارداری می توانند در حاملگی دوم زایمان طبیعی داشته باشند.
البته این موضوع کاملا بستگی به نظر خود فرد و پزشک معالج دارد.

تجربه زایمان طبیعی بعد از سزارین، آیا ممکنه؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

نخوردن گوشت در بارداریانواع آزمایش های بارداریزن باردار و سرماخوردگیمصرف شیر در بارداریراه درمان حاملگیروش باردار کردن زنانهفته نو زدهم بارداریزایمان ایمناثار حقوقی نازاییتست حاملگی مشکوکچه موقع آزمایش بارداری بدهیمحاملگی در کاناداباردار شدن زنبارداری نشانهدر هفته پنجم بارداری چه بخوریممصرف قرص ضد بارداری بعد از زایمانخوردن نمک در زمان بارداریحاملگی عوارضاحتمال حاملگی قبل از پریودزایمان گاوهفته هشتم حاملگی و لکه بینیخوردن لواشک حاملگیقرص ضد بارداری و حاملگیدر حاملگی چه نخوریمزنهای بارداردرمان پلاکت پایین بارداریزنان باردار زیبابارداری 4 قلوخوردن فلفل بارداریمرخصی زایمان 9 ماه در تامین اجتماعیاتاق زایماندرمان گیاهی بارداری خارج از رحمقرص ضد بارداری سرطانهفته 34 بارداری چی بخوریمقرص ضد حاملگی 2تاییسونو در هفته شش بارداریاندازه ی کاندومحاملگی در دوران شیردهیبهترین کاندوم ضد حساسیتدرمان ویار حاملگی طب سنتی

نی نی سرچ