خون ریزی بعد از زایمان تا چه زمانی ادامه دارد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: 33 سال دارم ، دقیقاً 2 ماه و 21 روزه زایمان کردم اما هنوز خونریزی دارم. پسرم شیر خودمو می خورد. البته چند روز قطع می شه و دوباره شروع می شه و تحت نظر دکتر زنان هستم . آزمایش پاپ اسمیر دادم عفونت نشان داد که تحت درمان قرار گرفتم در حال حاضر قرص اچ دی می‌خورم که به اندازه قابل ملاحظه‌ای شیرم را کم کرده. دکترم آزمایش hpv تجویز کرده که هزینه‌اش بالاست. حالا نمی‌دانم چکار کنم ؟ این خونریزی کلافه‌ام کرده است. درضمن قطره شیردهی می‌خورم و از زایمان به بعد نزدیکی هم نداشته‌ام.

پاسخ دکتر اعظم امیری، متخصص زنان و زایمان:
در صورتی که آزمایش هورمون حاملگی منفی باشد خون ریزی متناوب درحد قاعدگی یا کم تر از آن تا 3 ماه طبیعی است. همچنین لزومی به مصرف قرص های هورمونی نیست. آیا شما قرص اچ دی را با تجویز پزشک مصرف می کنید؟ با این حال در این زمینه با پزشک خود مشورت داشته باشید. تست اسکرین hpv که فقط انواع پرخطر hpv را نشان می دهند و قیمتش حدود نصف آزمایش کلی hpv است را می توانید انجام دهید. اما بازهم تاکید می کنم که در این زمینه با پزشک معالج خود هم مشورت داشته باشید. زیرا ایشان از شرح حال شما اصلاعات دقیق تری دارند و اگر نیاز به انجام باشد بهتر است انجام دهید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 180 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟