سزارین، خونریزی عفونی یا خونریزی پریود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من سه ماه است که عمل سزارین کردم. از آن روز تا الان دو دوره خونریزی داشتم. 10 روز اول بعد از زایمان خونریزی داشتم. 2 ماه بعد دوباره خونریزی داشتم، اولش یک لخته از رحمم بیرون آمد که حالت چرک مانند داشت. الان تو ماه 3 هستم، دوباره پریود شدم که فقط دو هفته با دوره قبل فاصله داشت. می خواستم بدانم که عفونت دارم یا این وضعیت طبیعی هست؟ در ضمن اصلا در ناحیه تناسلی خارش و بوی بد ندارم و به بچه هم شیر می دهم.

پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
تا ۴ هفته پس از زایمان خون ریزی طبیعی هست. البته کم و زیاد می شود. تا ۴۰ روز پس از زایمان معمولا سیکل پریود شروع نمی شود. ولی خون ریزی هم غیرعادی نیست. کم و زیاد شدن آن هم مسئله ای ندارد. اگر مقدار خونریزی خیلی بیشتر از اندازه پریود هست به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید تا معاینه شوید. در خونریزی های غیر طبیعی احتمال دارد يك عفونت عامل اين آن است.

پاسخ دکتر فاطمه واثق رحیم پرور، متخصص مامایی:
در بسیاری از زنانی که در دوران شیردهی هستند این نامنظمی در پریود دیده می شود و بسیار هم عادی است و جای نگرانی وجود ندارد. شما در دوران شیردهی هستید و در این دوران تخمک گذاری در بدنتان هنوز به حالت عادی قبل از دوران بارداری برنگشته است و حتی ممکن است تا هفت ماهگی ویا بیشتر از آن هم طول بکشد. برای اینکه مطمئن شوید که مورد نگران کننده ای نیست می توانید توسط پزشک زنان معاینه شوید و آزمایش انجام دهید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 181 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟