آلوده شدن عجیب اسپرم به ویروس زیکا

۱-۱۷۰٫jpg

به گزارش خبرگزاری مهر، اکنون دانشمندان این پرسش را مطرح می کنند که اصولا ویروس زیکا تا چه مدت در بدن افراد باقی می ماند؟ تحقیقات نشان می دهد این مدت دو برابر مدت زمانی است که پیشتر تصور می شده است.

همچنین با توجه به گذشت شش ماه از زمانی که این فرد به زیکا آلوده شده بود، این سؤال اساسی مطرح می شود که چطور این ویروس توانسته در اندام تناسلی یک مرد تولید مثل کند؟

مشخص شده که این مرد ایتالیایی حدود ۴۰ ساله است پس از سفری دو هفته ای به هائیتی به ویروس زیکا آلوده شده است. نکته عجیب این است که با گذشت ۹۰ روز از بروز نخستین نشانه های ابتلا به این زیکا، ردپای این ویروس همچنان در ادرار، بزاق و اسپرمهای وی مشاهده می شد. انجام آزمایشات در روز ۱۸۱ آلودگی به این ویروس حکایت از آن دارد که زیکا همچنان اسپرم این مرد را آلوده کرده است. این درحالی است که پیشتر رکورد ۹۳ روز درخصوص بیشترین مدت ابتلا به این ویروس به ثبت رسیده بود.

سازمان بهداشت جهانی بررسیهایی را درخصوص گزارش مربوط به این مورد نگران کننده آغاز کرده است. کارشناسان این سازمان به دنبال بررسی این موضوع هستند که شاید باید در دستورالعملهای مربوط به جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر این ویروس بازنگریهایی صورت گیرد.

آلوده شدن عجیب اسپرم به ویروس زیکا

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کاندوم حجم دهندهاطلاعات بارداری هفته به هفتهزایمان فیل آپاراتقرص ضد بارداری ناخواستهآزمایش هفته شانزده بارداریضررهای زایمان بدون درددرمان سردرددردوران بارداریبارداری زنانسقط جنین معلولب 6 در حاملگیقرص ضد بارداری لک صورتروش باردار شدن سریعخوردن گلابی قبل از بارداریاستفاده از کاندوممصرف هویج بارداریراههای درمان ورم حاملگیدرمان گیاهی حاملگی خارج از رحمزایمان پشت سر هممرخصی 9 ماهه زایمانمصرف کنجد در بارداریسقط جنین گیاه داروییهفته 38 بارداری و زایمانقرص ضد بارداری ld یا hdبارداری لک بینیحاملگی زنانحاملگی قندخوردن خاکشیر در اوایل باردارینحوه مصرف کندردر حاملگیخوردن غذا در حاملگیلباس بارداری 93سن بارداریزعفران و سقط جنینکاندوم سفت کنندهکاندوم بانوانروش زایمانمصرف کلوتریمازول در حاملگیعلائم حاملگی در هفته های اولحاملگی پسرروش سقط جنین 2 ماههبهترین پزشک نازایی مردان

نی نی سرچ