آلوده شدن عجیب اسپرم به ویروس زیکا

۱-۱۷۰٫jpg

به گزارش خبرگزاری مهر، اکنون دانشمندان این پرسش را مطرح می کنند که اصولا ویروس زیکا تا چه مدت در بدن افراد باقی می ماند؟ تحقیقات نشان می دهد این مدت دو برابر مدت زمانی است که پیشتر تصور می شده است.

همچنین با توجه به گذشت شش ماه از زمانی که این فرد به زیکا آلوده شده بود، این سؤال اساسی مطرح می شود که چطور این ویروس توانسته در اندام تناسلی یک مرد تولید مثل کند؟

مشخص شده که این مرد ایتالیایی حدود ۴۰ ساله است پس از سفری دو هفته ای به هائیتی به ویروس زیکا آلوده شده است. نکته عجیب این است که با گذشت ۹۰ روز از بروز نخستین نشانه های ابتلا به این زیکا، ردپای این ویروس همچنان در ادرار، بزاق و اسپرمهای وی مشاهده می شد. انجام آزمایشات در روز ۱۸۱ آلودگی به این ویروس حکایت از آن دارد که زیکا همچنان اسپرم این مرد را آلوده کرده است. این درحالی است که پیشتر رکورد ۹۳ روز درخصوص بیشترین مدت ابتلا به این ویروس به ثبت رسیده بود.

سازمان بهداشت جهانی بررسیهایی را درخصوص گزارش مربوط به این مورد نگران کننده آغاز کرده است. کارشناسان این سازمان به دنبال بررسی این موضوع هستند که شاید باید در دستورالعملهای مربوط به جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر این ویروس بازنگریهایی صورت گیرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۳ 185 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟