شیاف پروژسترون در بارداری، چرا درد دارم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 36 سال دارم و دیابت نوع دو و کم کاری تیروئید دارم در حال حاضر باردارم که سن بارداریم یک ماه و 5 روزه و از هفته دوم بارداری که نمی دونستم باردارم درد شدید زیر شکم و لکه بینی دارم. پزشک برام 5 عدد شیاف پروژسترون 400 تجویز کرد که قبل از استفاده شیاف دو روزی بود لک و درد نداشتم بعد از دو شب استفاده از شیاف لکه بینی و درد من برگشت. چند درصد احتمال بارداری مولار در من وجود داره؟ اگر تا دو هفته دیگر قلب تشکیل نشه معنیش چیه؟

پاسخ دکتر اعظم امیری،‌ متخصص زنان و زایمان:
با توجه به موقعیتی که شما دارید درصد احتمال حاملگی مولار برای شما بسیار کم است و به شما توصیه می کنم که هفته دیگر سونوگرافی خود را تکرار کنید و حتما شاف خود را ادامه دهید چون دردهای شما با شیاف ربطی ندارد. همچنین به شما توصیه می کنم که جهت تنظیم دیابت و تیروئید خود تحت نظر متخصص غدد قرار بگیرید تا در زمان زایمان خود مشکلی برای شما ایجاد نشود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 369 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟