علت بیخوابی در اوایل بارداری

۱۱-۲۱۷٫jpg

اختلال خواب در طول دوران بارداری یک مشکل شایع است. این مشکل بیشتر نتیجه اضطراب و استرس، تغییرات هورمونی و ناراحتی های جسمی می باشد. با پیشرفت بارداری، پیدا کردن یک موقعیت راحت برای خواب، دشواری تان را بیشتر می کند. گاهی شما مجبورید بابت تخلیه مثانه خود چندین بار در طول شب بیدار شوید. نوشیدن مایعات در طول روز میزان نوشیدن مایعات را افزایش و در شب مصرف آن را به حداقل برسانید.ورزش و تحرک انجام حرکات ورزشی منظم، برای سلامتی، افزایش گردش خون و در نتیجه کاهش گرفتگی شبانه عضلات پا مفید است. از انجام تمرینات ورزشی در اواخر روز خودداری کنید، زیرا ورزش باعث افزایش آدرنالین در بدن تان می گردد و این موضوع می تواند باعث بی خوابی شما در شب گردد. کاهش اضطراب و استرس استرس و اضطراب یکی از مهم ترین دلایل جلوگیری از یک خواب راحت شبانه است. به یاد داشته باشید نگرانی، کمکی به شما نمی کند، اما صحبت درباره آن می تواند در رفع مشکل کار ساز باشد. اگر مسایلی در زندگی شما است که موجب نگرانی تان می گردد، پیدا کردن دوست یا یک مشاور حرفه ای که به حرف شما گوش دهد بسیار مفید است.برنامه ریزی منظم اگر یک برنامه منظم و پایدار برای ایجاد آرامش در شب داشته باشید، می تواند موجب سهولت بیشتر در خواب گردد. یک برنامه آرامش بخش مانند: نوشیدن یک فنجان چای بدون کافئین یا شیر گرم، خواندن بخشی از یک کتاب لذت بخش، گرفتن دوش آب گرم، گرفتن ماساژ و شانه کردن مو.

به دست آوردن یک وضعیت مناسب در طول سه ماهه سوم، با خوابیدن بر روی سمت چپ خود امکان رسیدن جریان خون به جنین و رحم و کلیه خود تان را افزایش می یابد. از دراز کشیدن به پشت برای مدت طولانی اجتناب کنید.بهبود سوزش سر دل برای جلوگیری از سوزش سر دل، تا 1 الی 2 ساعت بعد از غذا خم نشوید. اگر دچار سوزش سر دل شده اید، هنگام خواب سر خود را بالای بالش قرار دهید. هم چنین از خوردن غذا های تند و اسیدی یا سرخ شده پرهیز کنید، زیرا مشکل را شدید تر می سازد. چرت زدن در طول روز اگر شب ها نمی توانید راحت بخوابید، پیدا کردن یک نقطه آرام برای استراحت و چرت زدن حتی به مدت نیم ساعت در روز، خستگی شما را رفع می کند. استفاده از بالش بارداری با استفاده از یک بالش مخصوص بارداری بدن خود را حمایت کنید. برای راحتی بیشتر یک بالش را در زیر زانو و یک بالش در زیر شکم خود قرار دهید.رژیم غذایی مناسب پرهیز از مصرف کافئین و الکل، افزایش تعداد میان وعده های شیرین و مناسب مانند کراکر، و هم چنین خالی نگه نداشتن معده و داشتن یک رژیم غذایی مناسب، مفید است. مشاوره اگر با انجام همه توصیه های بالا هم چنان مشکل بی خوابی دارید، بهتر است با پزشک تان مشاوره کنید.

منبع:دانشنامه فرزند

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 275 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟