علت ناباروری زنان، تاثیر ویروس بزاق

۴-۲۰۶٫jpg

بر‌اساس جدیدترین مطالعات دانشکده ملی پزشکی ایتالیا، وجود نوعی ویروس در بزاق زنان خبر از احتمال ناباروری آنها می‌دهد

براساس این گزارش که در یک نشریه معتبر پزشکی‌ در ایتالیا منتشر شده این ویروس در بزاق برخی افراد وجود دارد و احتمال انتقال آن از راه دست دادن یا روبوسی وجود دارد. به گفته یکی از اعضای این تیم، این ویروس هنوز آن‌طور که باید و شاید شناخته شده نیست و هنوز باید مطالعات گسترده‌ای برای شناسایی آن صورت بگیرد.
حالا دانشمندان امیدوارند که از نتایج این یافته جدید برای پررنگ‌تر کردن امید نزد زوج‌ها و زنانی استفاده کرد که با چالش ناباروری می‌جنگند و نمی‌دانند علت اصلی مشکل‌شان کجاست.
دانشمندان ایتالیایی‌ رحم ۶۶‌داوطلب زن شرکت‌کننده در این مطالعه را مورد بررسی دقیق قرار دادند. از این تعداد ۳۶‌نفر باروری عادی داشته حال آنکه ۳۰نفر دیگر از مشکلات نامشخصی برای باردار شدن رنج می‌برند. پس از بررسی‌های دقیق مشخص شد که ۴۳‌درصد از زنان دارای مشکلات مربوط به باروری مبتلا به ویروس کمتر شناخته‌ای موسوم به HHV-۶A هستند.
نکته جالب توجه در این بررسی مربوط به بخشی می‌شود که نشان می‌دهد در رحم هیچ یک از ۳۶زنی که مشکلی درخصوص باردار شدن ندارند اثری از این ویروس مشاهده نشده است.

منبع:کودک آنلاین

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 271 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟