زایمان طبیعی رایگان، استقبال مادران از طرح

۱-۲۲۵٫jpg

ایسنا: معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفت ماه اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیش از 281 هزار زایمان طبیعی در 360 بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت به صورت رایگان صورت گرفته است که حدود 306 هزار تومان بابت هر زایمان از محل یارانه ها پرداخت شده است.

دکتر محمد آقاجانی گفت: برنامه‌های مختلفی برای ترویج زایمان طبیعی و کاهش میزان سزارین در بیمارستانهای دولتی جهت ارتقاء شاخص سلامت مادر و نوزاد تدوین شده است که می‌توان به بهینه سازی فضای فیزیکی اتاق‌های زایمان جهت حفظ حریم خصوصی مادران باردار و افزایش رضایتمندی آنها و ارائه بسته‌های تشویقی به ارائه دهندگان خدمات در مراکز دولتی اشاره کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در این بسته خدمتی، کلاس‌های آموزش بهداشت باروری و زایمان به صورت رایگان برای مادران باردار در هشت جلسه برگزار می شود. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، توانمندسازی مادران جهت انتخاب زایمان طبیعی است که از ابتدای برنامه تاکنون 50 هزار مادر باردار در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

آقاجانی در ادامه گفت: در این هفت ماه با افزایش اقبال مادران به زایمان طبیعی از طریق فراهم کردن امکان زایمان بی‌درد داروئی مواجه شده‌ایم که 5600 مورد زایمان بی‌درد رایگان در سراسر کشور انجام شده است.

وی گفت: برنامه جدید وزارت بهداشت بهینه‌سازی فضای فیزیکی بلوک‌های زایمان است که اعتبار آن تأمین شده و تخصیص پیدا کرده است به طوری که بسیاری از بلوک های زایمانی بیمارستان‌ها نوسازی شده و در موارد مورد نیاز توسعه یافته است. وی یادآور شد: در مناطق محروم بلوک‌های زایمان از نظر فضای فیزیکی نامناسب بوده است که در برنامه‌ ترویج زایمان طبیعی اولویت اختصاص اعتبار به بلوک‌های زایمان مناطق محروم است.

زایمان طبیعی رایگان، استقبال مادران از طرح

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان سزارین عکسعلائم بارداری 2 قلوآزمایش قند حاملگی چند ساعت ناشتاهفته 19 بارداری چی بخوریمبارداری بدون هیچ علامتیزایمان 9 سالهبارداری گلاببارداری و دندانپزشکیخوردن فلفل در زمان حاملگیسقط جنین با زعفرانقیمت آزمایش خون بارداری 932 هفته اول حاملگییوگای بارداری در اصفهانبارداری چند هفته استخوردن قرص امگا 3در حاملگیزایمان سزارین در چند هفتگیزایمان در هفته 33 بارداریبارداری ترشحاتهفته یازدهم بارداری فیلمازمایش حاملگی ترانس تکفازسقط جنین به روش خانگیخوردن جگر در اوایل حاملگیدرمان فشارخون بارداری در طب سنتیزایمان دختر 9 سالهسونوگرافی در هفته 8 بارداریقرص ضد بارداری اورژانسسقط جنین علائمبارداری صبحانهکاندوم سایز بزرگ3 ماه سوم بارداریحوادث زایمانبارداری خارج از رحم درمانزایمان هفته 34بارداری فشار خوندلیل ناباروری چیستخونریزی هفته شش بارداریجواب آزمایش بارداری مثبتتست بارداری گربهسقط جنین با لونژیلدر هفته نهم بارداری چه بخوریم

نی نی سرچ