حضور پدر نوزاد در اتاق زایمان توصیه می شود

۴-۲۲۵٫jpg

سلامت نیوز : این تحقیق که در کنگره ملی سلامت خانواده در سال جاری ارائه شد نشان می دهد مادرانی که با یک فرد حمایت کننده به خصوص همسرانشان در لیبر حضور می یابند دچار کمترین مشکلات زایمانی شده و طول مدت زایمان در آنها کوتاه می شود.

شوهر با ثبت فواصل انقباضات ، همسرش را برای نزدیک شدن به انقباض بعدی آماده کرده و با حضور خود ، ترس مادر از تنهایی در اتاق زایمان را کاهش می دهد. همچنین با حضور پدر در اتاق عمل ، نیاز به مواد بی حس کننده و داروهای مسکن در آنها به شدت کاهش یافته واکنش مثبت تری نسبت به نوزاد متولد شده دارند.

گفتنی است حضور پدر در اتاق زایمان در کشورهای اسلامی امری غیر عادی است اما منع قانونی ندارد.این مساله همچنین می تواند به کاهش سزارین در کشور کمک کند.

حضور پدر نوزاد در اتاق زایمان توصیه می شود

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش دیابت حاملگی ناشتاحاملگی هفته به هفته و رشد جنینحاملگی پرسش و پاسخآزمایش دیابت بارداری ناشتاسقط جنین چهار ماههبارداری هفته به هفته سه قلوروش صحیح باردار شدنزایمان در ژاپنخوردن جگر در اوایل بارداریهفته 29 بارداری کودک آکابارداری هفته به هفته 18درمان درد معده حاملگیزایمان در آمریکاآزمایش ناهنجاری بارداریزایمان در بیمارستان ضیاییانمصرف رازیانه برای بارداریجک درباره زایمانسقط جنین ضررخوردن هندوانه در حاملگیحاملگی تعیین جنسیتتست بارداری با جوش شیرینبارداری زنجبیلزایمان کانگورومیزان بتا در آزمایش بارداریخوردن انگور در بارداریافزایش وزن در حاملگی هفته به هفتهبارداری گر گرفتگیبرای درمان تهوع حاملگی چه کنیمبیمارستان ناباروری صارمهفته یک تا چهلم بارداریجواب آزمایش حاملگی مشکوکصبحانه باردارحاملگی زیباسقط جنین 3 ماههعکس کاندوم زنانه و مردانهزایمان فیزیولوژیک در تبریزبارداری ناخواسته در دوران عقدزایمان هفته 38حاملگی لباس شبسن نازایی در زنان

نی نی سرچ