نوزاد دختر هنگام تولد، دوقلو باردار بود+تصاویر

۱۱-۲۰۵٫jpg

فقر و عدم توانایی انجام سونوگرافی در دوران بارداری سبب شد تا نوزاد با اختلالی خطرناک به دنیا بیاد و تا مدتها بیماری در او شناسایی نشود.

به گزارش خبرنگارحوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در کشور هندوستان یک دختر بچه 15 ماهه به نام نیشا به وسیله پزشکان تحت عمل جراحی قرار گرفته و از معده او دو جنین تکامل نیافته به اندازه دو توپ تنیس خارج شده است.

این جنین ها در واقع دو قلوهای همراه نیشا بوده اند که در یک پدیده عجیب که تنها 200 مورد از آن تا به حال در دنیا شناسایی شده است به جای رشد در رحم مادر درون یکی از جنین ها بزرگ می شوند.به دلیل نقص ژنتیکی شدید تکامل آنها تا 9 ماهگی کامل نشده و تنها پس از تولد نیشا با استفاده از بند ناف از او تغذیه کرده و بافت سلولی آنها افزایش یافته است.

این بیماری به نام foetus in fetu بسیار نادر است و معمولاً در بدن مادری که بارداری چند قلویی را پشت سر گذاشته مشاهده می شود، در این اختلال اجزایی چون پوست، گوشت، مو، استخوان و کلسیم به صورت ناقص در بدن شکل می گیرند.

والدین نیشا از بدو تولد متوجه ظاهر غیر عادی معده او شده بودند اما به دلیل فقر قادر به انتقال او به بیمارستان نبودند ، سر انجام وقتی کودک از فرط درد قادر به خوردن و آشامیدن نبود به بیمارستان مراجعه کردند.

پزشکان در ابتدا تصور می کردند که یک توده سرطانی در بدن نیشا در حال رشد است اما پس از اسکن از شکم او دریافتند که دو قلو های انگلی در بدن او تشکیل و در حال استفاده ازخون و منابع غذایی بدن او هستند.

پزشکان در یک عمل جراحی 2 ساعته موفق به خارج کردن دوقلوهای انگلی شده اند که به اعضایی چون پانکراس، کلیه و معده کودک وصل شده بودند.

بر اساس آمارها این بیماری تنها ازهر پنج میلیون تولد در یک مورد بروز می کند و می تواند در صورت عدم تشخص باعث مرگ نوزاد شود.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

نوزاد دختر هنگام تولد، دوقلو باردار بود+تصاویر

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کلوتریمازول 1 بارداریبارداری و پریود شدنبارداری هفته به هفته با فیلمآزمایش بارداری پسرخوردن قرص ضد بارداری برای جلوگیری از پریودزایمان سزارین در چند هفتگیمصرف استامینوفن بارداریلاپاروسکوپی ناباروریقرص ضد حاملگی و ریزش موهفته 11 بارداریسقط جنین بصورت طبیعیبارداری هفته به هفته دوقلوحاملگی خاله شادونهدر هفته ششم بارداری چه بخوریمبارداری فشار خونخطرات حاملگیخوردن ترشی حاملگیزایمان طبیعی زنروش زایمانمصرف عسل در اوایل بارداریبارداری تهوعمصرف کنجد در زمان بارداریآزمایشهای حین بارداریخوردن در بارداریبارداری خارج از رحم درماندرمان دل پیچه حاملگیعوارض قرص ضد بارداری در شیردهیبارداری چیستآزمایش های هفته 28 حاملگیلباس بارداری 93تهدید به سقط جنین5 هفته اول حاملگیثواب زایمان طبیعیزایمان بیمارستان صارمحاملگی کنجدمصرف مکمل های حاملگیخوردن موز در اوایل بارداریهفته پانزده بارداریدرمان سردرددر بارداریحاملگی لباس شب

نی نی سرچ