استخوان بندی ریز مادر و احتمال زایمان طبیعی

pregnancy-qa

سوال بارداری: من حدودا 50 کیلو وزن دارم و قدم 160 سانتی متر است. طبق گفته پزشکان استخوان بندی ریزی دارم. می خواستم بدانم با این شرایط امکان زایمان طبیعی برایم وجود دارد؟

پاسخ دکتر کتابون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود پزشک دور زایمان طبیعی را برای یک خانم خط بکشد و به سمت جراحی سزارین برود. یکی از این موارد کوچکی لگن مادر است که زایمان طبیعی را برای او و جنینش خطر ناک می کند. کوچکی لنگ ارتباط با استخوان بندی دارد اما مواردی هم وجود دارد که مادر در کنار وزن کم و استخوان بندی ریز لگن مناسبی برای زایمان طبیعی داشتهف یعنی لزوما استخوان بندی ریز و وزن پایین به این معنی نیست که یک خانم لگن تنگی هم داشته باشد و از پس زایمان طبیعی بر نیاید. در نهایت اگر پزشک معالجتان تشخیص داد که اندازه لگن شما مناسب زایمان طبیعی است و در طول بارداری مه برای بچه مشکل خاصی ایجاد نشد که فاکتور خطری برای زایمان طبیعی بود، می توانید بدون نگرانی خاصی بچه را به صورت طبیعی به دنیا بیاورید. البته گاهی هم جنین بیش از اندازه بزرگ است که این مساله احتمال سزارین شدن را بالا می برد اما اگر این مشکل هم نبود، مساله خاصی برای زایمان طبیعی وجود ندارد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 211 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟