ریزش مو بعد از زایمان، درمان چیست؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: نوزادم شش ماهه است و شیر خودم را می خورد. دو ماه است که به شدت ریزش مو پیدا کردم. آیا می توانم مکمل زینک پلاس مصرف کنم؟

پاسخ دکتر داود بکتاش، متخصص پوست و مو:
بله؛ اشکالی ندارد که این خانم برای کاهش ریزش مویی که بعد از زایمان دچارش شده اند از مکمل های خوراکی مانند زینک پلاس و… استفاده کنند. البته اگر ریزش مو به علت کمبود املاح و ویتامین برای مادر بعد از زایمان به وجود آمده باشد با استفاده از زینک پلاس و سایر ویتامین های مخصوص تقویت مو می توانند آن را درمان کرده و از ریزش بیشتر موها پیشگیری کنند. اما نکته اینجاست که ریزش مو می تواند دلایل متعددی مانند ناراحتی غده تیروئید یا ناراحتی اعصاب و… داشته باشد و در این صورت تنها با استفاده از مکمل های تغذیه و مولتی ویتامین و… درمان نمی شود. به عنوان مثال اگر عامل ریزش مو اختلالت تیروئیدی است تا داروی لازم برای درمان این وضهیت مصرف نشود، ریزش مو هم متوقف نخواهد شد. پبنابراین توصیه می کنیم که این خانم به متخصص مراجعه کرده و یک سری آزمایشات هورمونی بدهند و تحت بررسی قرار بگیرند تا علت اصلی ریزش مویشان بعد از زایمان مشخص شود و بعد اقدام برای درمان قطعی صورت گیرد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 201 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟