رابطه جراحی لیزیک و زایمان طبیعی

pregnancy-qa

سوال بارداری: هفته 35 بارداری هستم قبلا عمل لیزیک چشم انجام دادم، لگنم کوچک است و متاسفانه قبل از بارداری به علت یبوست مقداری بیرون زدگی داشتم. در ماه 4 و 5 بارداری به علت یبوست شدید، بیشتر شده و عفونت قارچی را در بارداری گرفتم که این چند هفته بدتر شده. آیا می توانم طبیعی زایمان داشته باشم؟

پاسخ دکترحوریه شمشیری میلانی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
ایشان دو یا سه تا مسئله دارند. اول اینکه باید بدانیم زایمان اولشان است یا نه؟ از کجا متوجه شدند لگنشان تنگ است؟ این بیمار باید شرح حال خودشان را دقیق تر توضیح می دادند ولی در مورد لیزیک چشمشان حتما باید با دکتر چشم خودشان مشورت کنند و ببینند آیا فشار زایمان طبیعی به چشمشان آسیب می رساند یا نه. اینکه زایمانشان باید طبیعی یا سزارین باشد که از شرح حال و معاینه شان مشخص می شود ولی برای بیرون زدگی یا همان بواسیر باید این نکته را در نظر داشته باشند که معمولا در حاملگی این بیماری تشدید می شود. البته فقط ممکن است که زایمان طبیعی روی بواسیر تاثیر منفی داشته باشد اما از حالا خودشان را محکوم به این بیماری نکنند. به این خانم توصیه می کنیم حتما برای بهبود شرایط خود از همین حالا اقدام کنند. مثلا اگر مدت طولانی می نشینند مدام فرم نشستن خودشان را تغییر بدهند و جا به جا شوند. چون خون در ناحیه ای که می نشینند جمع می شود و ایجاد اسپاسم می کند. از طرف دیگر سعی کنند طوری غذا بخورند که یبوست پیدا نکند، از مایعات بیشتری استفاده کنند ،تحرک بیشتر داشته باشند و غذاهای ملین را فراموش نکنند. اگر هم وضعیت بیماری شان شدید است، قبل از زایمان حتما به دکتر متخصص مراجعه کنند و مورد معاینه قرار بگیرند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 278 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟