آیا زایمان اپیدورال عارضه دارد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: آیا زایمان اپیدورال عارضه ای برای مادر دارد؟

پاسخ دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
زایمان اپیدورال روشی نسبتا بی خطر برای به دنیا آوردن نوزاد است که با بی حسی نخاعی انجام می شود و به طور کلی خطر خاصی برای مادر ندارد و مادرانی که می خواهند از این روش برای زایمان استفاده کنند نباید نگران فلج شدن بعد از بی حسی نخاعی و آسیب های دائمی و… باشند.
این روش از آنجا که باعث هشیار بودن مادر در روند زایمان می شود و او می تواند بعد از به دنیا آمدن فرزندش، او را ببیند و تا یکی دو ساعت که لازم است نوزاد تازه متولد شده را در آغوش بگیرد، دردی ندارد، نسبت به روش های دیگر مثل بی هوشی عمومی مزیت دارداز طرف دیگر با توجه به خطراتی که بی هوشی عمومی میتواند برای مادر و جنین داشته باشد، استفاده از روش بی حسی نخاعی یا اپیدورال توصیه می شود. در ضمن مادران نباید نگران آسیب جنین در نتیجه تماس با داروی بی هوشی باشند، چون ماده بی هوشی مورد استفاده کاملا کنترل شده است و به جنین نمی رسد و آسیبی برای او ایجاد نمی کند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 175 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟