اسهال عارضه سزارین نیست

pregnancy-qa

سوال بارداری: یک ماه است سزارین کردم اما همچنان شکمم خیلی درد دارد و گاهی هم دچار اسهال می شوم آیا باید به پزشک مراجعه کنم یا این وضعیت طبیعی است؟

پاسخ دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
درد شکم بعد از زایمان تاحدی طبیعی است. خانم هایی که زایمان می کنند تا یکی، دو روز دچار انقباضات رحمی می شوند که گاهی دردناک است و می تواند مادر را ناراحت کند. این انقباضالت رحمی به خاطر این است که بدن می خواهد سریع تر لخته های باقی مانده را خارج کند و دردهایی که برای مادر به وجود می آید شبیه دردهای دوران قاعدگی است و معمولا بعد از سه، چهار روز رفع می شود و ادامه پیدا نمی کند. اگر مادر به نوزادش شیر بدهد به دلیل هورمونی که در این فرایند ترشح می شود ممکن است انقباضاتش کمی دردناک تر باشد. البته عوامل دیگر مثل یبوست بعد از زایمان هم می تواند برای مادر درد شکمی ایجاد کند. البته اگر این دردها ادامه پیدا کرده و شدید و مداوم باشند حتما باید توسط پزشک متخصص بررسی شود. از سوی دیگر این خانم اسهال هم دارند که جزو عوارض طبیعی زایمان و سزارین نیست بنابراین توصیه می کنیم که هر چه زودتر به پزشکشان مراجعه کنند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۲۲ 167 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟