احتمال زایمان زودرس در بارداری دوم و سوم

pregnancy-qa

سوال بارداری: اگر در زایمان اول دچار زایمان زودرس شده باشیم چند درصد احتمال دارد که در زایمان دوم هم این اتفاق برایمان بیفتد؟

پاسخ دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی، متخصص زنان و زایمان:
به طور کلی هفته 37 بارداری به بعد زمان تولد نوزادان طبیعی است و اگر نوزادی در فاصله هفته سی و چهارم تا سی و ششم متولد شود درواقع زایمان زودرس اتفاق افتاده است. علت زایمان زودرس هنوز خیلی مشخص نشده و با وجود این که بررسی های متعددی هم در این زمینه انجام شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند که چه عواملی می توانندبه طور حتم باعث زایمان زودرس در خانم های باردار شوند. البته یک سری ریسک فاکتورهایی وجود دارد مثل مادری که دچار ناهنجاري ‌هاي رحمي باشد در معرض زایمان زودرس هم هست یا آنهایی که در طی بارداری استرس دارند، به خاطر شغلشان باید شب کاری کنند و… بیشتر از دیگران در معرض زایمان زودرس هستند. این خانم هم که در بارداری اول خود دچار زایمان زودرس شده اند، با احتمال 30 تا 40 درصدی برای زایمان زودرس در زایمان دومشان هم مواجه هستند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 244 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟